Попередження рятувальників: Лід на Південному Бузі тонкий!

thumb_52286_news_mПісля потепління лід на Вінницьких водоймах став занадто тонким що загрожує життю рибалок та простих жителів які вирішили покататись на ковзанах. Рибалки не зважаючи на це все одно йдуть на зимову рибалку. Вінницькі рятувальники забороняють виходити на лід при таких погодних умовах. Вони кажуть що товщина льоду дуже мала для пересування на Південному Бузі. Рятувальники закликають батьків, попередити своїх дітей про небезпеку виходу на лід.

Рятувальники кожного дня проводять інструктажі рибалкам про небезпеку на крихкому льоду. Рятувальна служба у Вінниця має у своєму складі шість водолазів, які постійно практикуються та все необхідне обладнання для порятунку людей.

Декілька правил безпеки поводження на льоду:

Потрібно обережно пересуватись по льоду, та слідкувати за поверхнею щоб обходити підозрілі та небезпечні місця. Не можна перевіряти товщину льоду ударами по ньому.  Пересуваючись групою людей потрібно на відстані 5-6 метрів один від одного та стежити за попереднім попутчиком. Вночі взагалі не потрібно виходити на кригу – це дуже небезпечно.

Якщо ви провалились під кригу – не потрібно панікувати. Тримайтесь на плаву та не занурюйте голову. Голосно кричіть про допомогу. Якщо поруч нікого немає спробуйте вибратись з води самі. Розкиньте широко руки та наповзайте на лід грудьми, та витягуйте ноги по черзі. Якщо у вас вийшло вибратись відповзайте в ту сторону звідки пришли так як там лід не провалюється.

comments powered by HyperComments