Житель Крижополя у садовому ставку вирощує прісноводних «лобстерів» та велетенські мідії. Фото і відео

12 Новости Винницы

Ігор Садовий з містечка Крижопіль, що на Вінниччині, кілька років тому створив у своєму садку ставок. Той займає території на три сотки, а завглибшки 2,5 метри. У ньому розводить окрім риби ще й мідії «беззубки» та раків. Якщо найбільший молюск за три роки заважив 800 грамів, то за сім років він також виростив рака, який ледь поміщається вздовж його руки.

«Загалом, розведенням риби та раків я зацікавився з 15 років тому. Адесять тому, коли їздив на рибалку до села Глибочок, наловив ще й зо два десятки місцевих мідій. Запустив їх у місцеві ставки. І за кілька років їх вже можна було збирати сотнями. Торік чи не всі загинули, бо в ставки потрапила хімія, і разом з дощами. Мідії дуже чистоплотні, тому не змогли вижити. Нові «оселив» у ставку, який створив у своєму саду. Вагу в середньому вирощені мною мідії мають 500-700 грамів кожна. Найбільше, що у мене виросло заважило на 800 грамів. Для того, щоб вони росли, були здорові, живлю їх кальцієм. Використовую вапнякові блоки, з яких проводять будівельні роботи. Це виключно екологічно чистий матеріал», — розповідає пан Ігор.

У цьому ж ставку чоловік розводить гігантських розмірів раків.

«Ось на цій фотографії рак, якому сім років. Є ще кілька, але вже менших розмірів. Це у мене «робоче стадо». Їх не виловлюю, а тримаю для репродукції. І, як бачите, у ставках можна вирощувати прісноводних «лобстерів». Хоч існує така думка, що раки «падальники», я їх годую вареною кукурудзою та водоростями», — продовжує Садовий.

Ігор зауважує, як колишній професійний спортсмен, він займався спортивною атлетикою, харчові якості прісноводних молюсків оцінив одразу. Нині склав навіть меню з різними стравами, які з них можна приготувати.

«Мідії мають багато білка. А ще, потужний афродизіак. Але, якщо по різному їх готувати, то й на присмак у них буде абсолютно різний. До прикладу, якщо з ними зварити уху, то м’ясо нагадує ракові хвостики. Якщо просто зварити, то вже присмак курятини. Я також додаю м’ясо мідій у котлети зі свинини, чи яловичини. Мідії протираю разом з м’ясом на фарш. Тоді вони надають пікантного присмаку, але саме їх м’ясо стає дуже ніжним», — пояснює він.

Окрім того, що їсть сам раків та мідії, його делікатеси часто замовляють місцеві жителі. Серед яких найбільше медиків.