За день обійшли 17 могил: Як у Вінниці проходила Поминальна неділя

42 Новости Винницы

Через тиждень після Великодня – Проводи. Цього року вінничани поминають померлих 9 травня. У цей день відвідують могили на кладовищі, приносять квіти. Буває сім’я збирається за столом біля могили покійного з їжею і алкогольними напоями. Однак церква не схвалює такі ритуали. В нашій області такі «звичаї» більш притаманні південним регіонам. У Вінниці ж на могили приносять квіти, цукерки і паски з крашанками. Сьогодні тисячі городян ходили на місцеві кладовища. Близько 12 години по вулиці Максимовича з протилежного боку від головного входу до Центрального кладовища, припарковані більше сотні автомобілів.

«Вже відбули. Та й не хочу там довше сидіти. Бо ті, хто з могил збирають паски та інші наїдки, аж на голову вилазять», — каже одна жінка знайомій.

Біля входу до кладовища стоїть правоохоронець. Зауважує, що спостерігає за дотриманням правил громадського порядку з 8 ранку. Масово сходитись люди почали з дев’ятої години.

«Тут ще спокійно. А от на «Луці», там без маски не зайдеш! Таке роблять! Ми з чоловіком з 8 ранку по кладовищах. На «Луці» 13 могил, тут, на Центральному — чотири. Втомилися з чоловіком, аж страхи беруть. Від квітів та торбів руки болять. Ми накупили нарцисів, щоб живі, а не пластмасові. І знаєте що, я дивлюся на людей, і практично всі з живими. Нарешті вже почали відмовлятися від цих штучних», — ділиться своїми враженнями Раїса Мартовська.

Вздовж дороги від центрального входу десятки жебраків. Хто з дітьми, інваліди на візках, просто люди похилого віку.

Ближче до 13 години на територію викликали «швидку». У жінки, піднявся тиск. Надавши першу необхідну допомогу її родичі допомогли дійти до медичного автомобіля та повезли до лікарні.

У неділю кладовища Вінниці відвідали десятки тисяч людей.

Нагадаємо, аби уникнути масових скупчень, безкоштовні перевезення в Поминальні дні у Вінниці скасували.