З пральних машин — гончарні круги: на Вінниччині майстер створює авторські верстати. Фото

25 Новости Винницы

41-річний Вадим Шпаковатий з Бару майструє унікальні гончарні круги з пральних машин. Має вже п’ять авторських екземплярів. Як зауважує Вадим Васильович, на створення верстатів його надихнула донька, яку в телефоні зацікавила електронна гра.

«Донька почала розпитувати про те, як з глини виробляють горнятка, вази, тарілки… Я й сам зацікавився. Почав вивчати тематику. Працюю у Барському педагогічному коледжі викладачем декоративних мистецтв. До цього до гончарства не мав жодного стосунку. Але по прототипам верстатів, які продають у Японії, зрозумів, якщо взяти барабан та мотор від пральної машини, до них приєднати гончарний круг та необхідні плати, то виходить той самий пристрій. Але коштує вже не 2,5 тисяч євро, а три тисячі гривень», — розповів Вадим Шпаковатий.

За два місяці чоловік змайстрував п’ять таких верстатів.

«У сусідів та знайомих купив пральні машинки в яких вийшла з ладу електроніка. Але залишилися працювати мотори та не зіпсувалися барабани. З Китаю замовив необхідні деталі. На один екземпляр у мене по часу йде до двох із половиною годин. Так і виходить друге життя пральної машини, але вже із зовсім іншими функціями», — посміхається майстер.

У навчальному закладі, де він працює, при відділенні прикладного мистецтва відкрили гончарну майстерню.

«Перший екземпляр ми випробували з донькою. Зробили з нею горнятко для кави. Потім всі свої верстати встановили у майстерні коледжу. Тут із студентами та всіма, хто хоче долучитися, ми вже виготовили кілька десятків виробів. Абсолютно різних. І плануємо продовжувати цю тематику. Адже, глино-терапія має заспокійливий ефект, розвиває фантазію та моторику рук. А ще, відволікає дітей від смартфонів та комп’ютерів. Це дуже важливо для мене, як для батька. Крім того, колись наш Барський край вважався одним з найкращих по гончарству. Тому, у наших мешканців є бажання цей статус відродити», — зауважив Шпаковатий.

Найближчим часом у колекції авторських гончарних кругів буде поповнення трьома новими верстатами.