Як Хатіко. На Вінниччині люди від голодної смерті врятували собаку, яка на дорозі чекала свого господаря

70 Новости Винницы

Український Хатіко. В Мар’янівці Гайсинського району волонтери врятували від голодної смерті собаку, який 5-ть днів чекав на своїх господарів. Люди кажуть, хазяї викинули пса, але він все одно віддано їх чекав. Прихистили лайку небайдужі, але шукають їй господаря.

Знесиленого собаку селяни знайшли на узбіччі траси. Майже тиждень пес сидів на одному місці і чекав господарів, але по нього ніхто не прийшов.

Люди підгодовували лайку хто чим. Хтось шмат хліба виносив, хтось кашу давав.

Олена Гросу щодня приходила до собаки. Каже, коли пес чув машину, вибігав на дорогу і сподівався, що по нього повернулись хазяї.

«Вона як тільки бачила машину, зразу вибігала на дорогу», — каже Олена.

Щоб пес не помер на морозі від голоду Олена Гросу забрала його до себе. Каже, собака лагідна, грайлива та чуйна. Імовірно, попередній власник був чоловік, тому що собака ластиться до них. Не розуміє, як могли викинути розумного пса.

«Мені здається, вона була обділена такою ласкою. Я так думаю, що нею просто не займалися. Видно, взяли, знаєте, гарна собачка, гарний песик, гарний цуцик, погралися і, нажаль викинули», — обурюється жінка.

Ветеринари кажуть, що пса господарі могли залишити, бо не впорались з вихованням. Лайка – специфічна порода. Вони енергійні і потребують постійного тренування. Тому люди, купуючи таких цуциків навіть не думають, скільки часу та сил піде на їх виховання.

«Не всі розуміють, що це спеціальна собака. Її інстинкти та рефлекси тут погасити не виходить. Дуже багато хто їх віддає. Не справляються. Ця порода не сама проста. Да, собака не далеко, не сама проста», — каже ветеринар Олександр Артеменко.

«Лакі», таке прізвисько дала Олена Гросу собаці. Собачка слухняна та тримати її у себе вдома жінка не може. Має ще п’ять псів. Тому шукає їй дбайливих господарів, які люблять активний відпочинок. За два дні псові зроблять щеплення та стерилізують, щоб швидше знайти йому нових хазяїв.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.