Вінницькі переселенці про свою участь у програмі пільгової іпотеки під 3% для ВПО з Донбасу і Криму. Фото

7 Новости Винницы

Україні стартувала програма іпотеки під 3% для переселенців з Донбасу і Криму. Для фінансування проєкту уряд Німеччини виділив грант у розмірі 25,5 євро (це пільгове іпотечне кредитування внутрішньо переміщених осіб шляхом коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW). Світлана, яка тепер живе у Вінниці, вирішила взяти участь у ньому.

Зустрічаємось зі Світланою на квартирі, яку орендує у Вінниці. Ця дев’ятиповерхівка — чергове знімне житло для неї та її сім’ї. До панельних стін жінка звикнути не може. До червня 2014-го жила в приватному будинку в самому центрі Луганська. Вирощувала у дворі троянди, успішно працювала в рекламному бізнесі. Їхати з рідного міста не збиралися. Але …

«Зі зрозумілих причин, нам довелося виїхати з Луганська. Чоловік з донькою трохи раніше за мене. А я, так вийшло, що заскочила в останній потяг. Потім сполучення з Луганськом вже закрили», — пригадує із сумом.

Світлана зазначає, тепер живе в одному з найкомфортніших міст України. Але за комфорт доводиться платити високою квартплатою на орендованому житлі. А на нього йде більш ніж половина сімейного бюджету.

«Ми вибрали Вінницю. Нам тут подобається, нам тут комфортно, і я думаю, що це вже наше рідне місто. А для того, щоб воно повністю став домівкою, потрібен власний будинок», — каже.

В Україні з 17 травня стартувала програма іпотеки під 3% для переселенців з Донбасу і Криму. Це Проект розвитку Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», що фінансується спільно з Федеративною Республікою Німеччина через KfW. Світлана зареєструвалася у перші ж дні.

«Є два варіанти для участі. Перше — це особисто подати заяву до «Держмолодьжитло» що у Вінниці. Друга, через портал «Дія». Стосовно другої, знадобиться десь хвилин 15-ть від сили. Адже у цьому реєстрі вже є завантажені всі необхідні документи, які стосуються мене та моєї родини», — пояснює.

За умовами участі у програмі іпотеки під 3% для переселенців з Донбасу і Криму від проєкту уряду Німеччини, претендент повинен бути платоспроможним, мати позитивну кредитну історію. Не мати у власності житла на підконтрольній території.

Формування ж самого реєстру претендентів буде здійснюється в алфавітному порядку. Кожному кандидату присвоюється індивідуальний номер в реєстрі. А відбір переможців, хто зможе скористатися лояльним кредитом, буде відбуватися рандомно. Тобто — навмання. Перший такий відбір відбудеться через півтора місяця.

«Тепер залишається дочекатися цієї дати. Можливо, нам пощастить», — посміхається Світлана.Зауважимо, по цій житловій програмі у розіграші можуть брати також учасники АТО/ООС.