«Вінниччина-рекордсменка»: минулоріч в регіоні зібрали найбільший в Україні врожай картоплі та цукрового буряку

164 Новости Винницы

Протягом 2020 року Вінницька область стала «рекордсменкою» в аграрній сфері. Місцеві аграрії зібрали найбільший в Україні урожай картоплі ‒ 1,9 млн тонн та цукрового буряку ‒ 1,7 млн тонн.

Аеромех (Аеромех)- cleaning of grain, зерноочисні машини, обладнання машина для очищення зерна, зернові сепаратори, переробка і очищення зерна, зерноочисна техніка.«Вінниччина-рекордсменка»: минулоріч в регіоні зібрали найбільший в Україні врожай картоплі та цукрового буряку

Про це повідомляють на аналітичному порталі «Слово і діло».

«Якщо у минулі роки область очолювала рейтинг регіонів, де найлегше вести бізнес, а також була попереду за кількістю підписаних декларацій із сімейним лікарем, то в 2020 році найбільш разючі досягнення зафіксували в агросфері, що теж немало, адже ця галузь найбільш динамічно розвивається в Україні попри економічну кризу та кризу через коронавірус», ‒ повідомляють аналітики.

Окрім того Київська, Вінницька та Львівська області стали лідерами в Україні за відсотком мешканців, які уже уклали декларації із сімейними лікарями.

Нагадаємо, в 2020 році Вінниччина посіла третє місце за кількістю зібраного врожаю. Окрім того, минулого року у Вінницькій області зібрали найбільший за останнє десятиріччя врожай гречки.

Цьогоріч в Україні зменшать посіви цукрових буряків. Агрономи також очікують зниження врожайності через несприятливі погодні умови та шкідників. 

Як повідомляє видання «AgroNews» з посиланням на «Укрцукор», станом на 13 травня в Україні було засіяно 209 тисяч га цукрових буряків. Це на 5% менше показників минулого року.

Хоча Вінниччина досі лишається лідером й забезпечує 23% від загальної площі посівів, однак цього року в області посіяли на 200 га менше, ніж у 2019-му. На другому місці — Полтавська область (12,9%), яка цього року випередила Хмельницьку (11,2%). На своїх полях вони мають відповідно 27 тис. га та 23,3 тис. га. Четвертою за посівними площами стала Київщина — 22,5 тис. га (10,8%).

– Вінниччина залишається лідером за посівними площами цукрових буряків, проте, цього року посіяли на 200 га менше, ніж минулого. Також, в порівнянні з минулим роком відчутно зменшились посівні площі у Тернопільській (на 4,8 тис. га) і Волинській (3,1 тис. га). Центральна Україна навпаки ж, наростила площі «солодких» коренеплодів (Черкаська область — 1,5 тис. га, Кіровоградська — 1,2 тис. га, Полтавська — 600 га), – розповів аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

Окрім зменшення посівних площ, поточний сезон характеризується і менш сприятливими погодними умовами що може суттєво вплинути на врожайність. Назар Михайловин вказує, що цього року посівна була ускладнена, оскільки безсніжна зима й відсутність опадів позбавили ґрунт вологи.

– Потім квітнева посуха змінилась травневими зливами й приморозком, а частина посівів Вінниччини, Полтавщини та Хмельниччини уражена шкідниками. Всі ці фактори можуть негативно вплинути на розвиток коренеплоду, що призведе до втрати маси кореня і цукристості, – додає аналітик.

В «Укрцукор» вказують, що у 2019-2020 році виробництво цукру в країні зменшилось на 19% і становить 1,48 мільйона тонн. В сезоні працювало 33 цукрові заводи.