Вінничани можуть збагатитися на макулатурі, яка різко піднялась у ціні. Фото

51 Новости Винницы

Останнім часом на пунктах приймання вторинної сировини все рідше несуть макулатуру. Проте ціни на її закупівлю значно зросли. Підприємства, які займаються видом такої переробки, відчувають у ній дефіцит. Про це редакції розповіла Ольга Малиновська, заступник директора однієї з місцевих компаній, яка здійснює закупівлю вторинної сировини та приймає на утилізацію небезпечні відходи.

«Зараз в Україні катастрофічно не вистачає макулатури. Наші комбінати потерпають без вторинної сировини і це може спричинити до зупинки переробних підприємств. Зросли ціни на макулатуру. І ми сьогодні закликаємо людей здавати макулатуру. Бо, якщо зупиниться підприємство, це мінус не тільки цьому підприємству. А й взагалі, паперовому виробництву в Україні. Це вдарить реально по економіці країни й відіб’ється підвищенням ціни на товари паперової галузі», — підкреслила Малиновська.

Останнім часом також фіксують суттєве зростання розцінок за здачу макулатури.

«На сьогодні макулатура піднялась в ціні. Буває зараз 3,50 грн закупка у населення, а то і чотири гривні. Ми, наприклад, приймаємо на своїх пунктах, що по місту. А якщо люди привозять на базу, то ми ще й більшу ціну даємо», — підраховує Ольга.

Зауважимо, на пунктах приймання вторинної сировини за кілограм пет-пляшки дають від 2 до 2,5 гривень. Найдорожче – це алюмінієва банка -15 грн за кілограм.