Вакцинація безкоштовна, але чи зможуть вінничани отримати вакцину від COVID-19 за гроші і коли?

30 Новости Винницы

24 лютого до Вінницької області прибула перша партія вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca, яка нараховує понад 17 тисяч доз. Першочергово планують вакцинувати медпрацівників. Придбати ж у вільному доступі препарат вінничани зможуть не раніше, аніж ним будуть забезпечені всі цільові групи населення, передбачені п’ятьма етапами вакцинальної кампанії.

Про це журналісту розповіла під час брифінгу заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, координаторка організації і проведення вакцинації в області Тетяна Бондаренко.

«Рекомендації ВООЗ жорсткі. Поки не будуть забезпечені всі цільові групи, і безкоштовно ті групи, які зараз ми забезпечуємо протягом п’яти етапів вакцинації, приватна аптечна мережа не зможе купити цю вакцину. Такі вимоги Всесвітньої організації охорони здоров’я. Буде достатньо для цільових груп, далі вже будуть в продажі» – зазначила посадовиця.

Відомо також, що запис на вакцинацію від COVID-19 для всіх охочих буде відкрито з 1 березня і відбуватиметься через застосунок «Дія», портал «Дія» та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19. Це стосується українців, які хочуть записатися в чергу на вакцинацію, віком від 18 до 59 років.

Нагадаємо, у Вінниці першою вакцину від коронавірусу отримала сімейна лікарка.

На початку року стало відомо, що українців вакцинуватимуть в 5 етапів. Перший етап передбачає вакцинацію медпрацівників та військовослужбовців у зоні ООС.

Згодом в області сформували перші 20 мобільних бригад, які вакцинуватимуть хворих на COVID-19.

На початку лютого стало відомо, що українці зможуть записатися в чергу на вакцинацію через портал «Дія».

Читайте також: Деталі першої хвилі вакцинації від COVID-19 на Вінниччині