В Україні переходять до другого етапу вакцинації від коронавірусу

26 Новости Винницы

З 22 березня в Україні переходять до другого етапу вакцинації. В другому етапі відбудеться вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги. Планове охоплення на другому етапі становитиме приблизно 2,3 млн людей.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, станом на 19 березня в Україні вакциновано 92 713 людей. Найближчим часом буде постачання додаткових партій вакцин. Так, 1,5 мільйони доз AstraZeneca (Covishield) очікують на відправлення в Україну від індійського Serum Institute. Зареєстрована в Україні та очікується також вакцина CoronaVac від виробника Sinovac Biotech.

«Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин і визнаним світовим авторитетом у виробництві імунобіологічних препаратів. Вона щорічно виготовляє 300–500 мільйонів доз вакцин високої якості й постачає їх за контрактами в 34 країни світу», – зазначив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я.

Очільник МОЗ також поінформував, що до кінця березня – початку квітня в рамках міжнародної ініціативи COVAX Україна отримає партію в 570 тисяч доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня – ще 1,1 мільйонів доз. Очікується постачання вже законтрактованої американської вакцини NovaVax та індійської від Bharat Biotech.

«Обидві вакцини на всіх етапах клінічних досліджень показали дуже високі результати. Доведена ефективність NovaVax склала 89,3%, а Covaxin від Bharat Biotech досягла показника в 81%. У такий спосіб наша стратегія, яка направлена на забезпечення вакцинами всіх охочих протягом цього календарного року, вже виконується, а мета – досягнення колективного імунітету в 60% вакцинованих є абсолютно досяжною», – сказав Максим Степанов.

Нагадаємо, вакцинальна кампанія проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого. Відповідно до Дорожньої карти вакцинації, щеплення відбуватиметься в п’ять етапів.

Першою на Вінниччині вакцину від коронавірусу отримала сімейна лікарка. Всього на Вінниччині заплановано вакцинувати близько п’яти тисяч медиків.

Українці можуть записатися в чергу на вакцинацію через портал «Дія». Як це зробити – читайте ТУТ.