В січні для споживачів Вінниччини зростуть ціни на газ

32 Новости Винницы

З січня 2021 року ціна на природний газ для населення Вінниччини становитиме 9,89573 грн за 1 кубічний метр, що дорівнює 0,9353 гривень за кВт-год. Розрахунки проводили на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 24 грудня. На початку зими ціна на газ становила 8,85455 грн за м куб.

Як інформують на фейсбук-сторінці ТОВ «Вінницягаз Збут», після скасування державного регулювання цін на блакитне паливо для населення, вартість газу в Україні, окрім внутрішніх факторів, безпосередньо залежить і від загальноєвропейських тенденцій.

«Попри нетривалу стабілізацію цін в Європі, за останній місяць вони значно підвищилися. Зокрема, протягом 25 листопада-24 грудня котирування day-ahead на нідерландському хабі TTF зросли на 25,7%.

Втім, завдяки раніше укладеним контрактам з європейськими постачальниками ТОВ «Вінницягаз Збут» збільшило вартість газу лише на 11,7%», – зазначають в дописі підприємства.

Варто зазначити, що ціни на природній газ з січня підвищили і в «Нафтогаз Україна». Як повідомили в пресслужбі компанії, ціна становитиме 7,22. В грудні вартість газу за кубометр складала 6,33 грн.

В «Нафтогаз Україна» пояснюють зростання ціни на газ сезонним фактором та збільшенням оптової ціни на блакитне паливо.

Нагадаємо, раніше для побутових споживачів Вінниччини ціна на газ зросла у листопаді.