В січні-березні 2021 року на Вінниччині приписуватимуть до військкоматів юнаків, яким виповнюється 17 років

31 Новости Винницы

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в січні-березні 2021 року на Вінниччині буде проводитися приписка до призовних дільниць громадян України чоловічої статі 2004 року народження, які постійно або тимчасово проживають на території Вінницької області. Приписку громадян, які впродовж року досягають 17-річного віку, проводять щорічно.

Про це інформують на сайті Вінницької ОДА.

Як йдеться в повідомленні облдержадміністрації, приписка проводиться районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (військовими комісаріатами) згідно постанови Кабінету міністрів України від 21.03.2002 року. Протягом січня-березня проводиться виклик юнаків за повісткою до районних (міських) ТКЦ та СП (військових комісаріатів) з метою взяття на первинний військовий облік та визначення ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки та вивчення особистих якостей.

В ОДА додають – громадяни, які мають групу інвалідності або за станом здоров’я не можуть прибути до районних (міських) ТКЦ та СП (військових комісаріатів), можуть надати підтверджуючі документи про стан здоров’я через близьких родичів (мати, батько, дружина).

Також звертають увагу майбутніх призовників – приписка до дільниць проводиться виключно для уточнення інформації, щодо взяття на військовий облік та визначення придатності до проходження військової служби.

Для проведення приписки громадян у кожному районі (місті) утворюються комісії з питань приписки у складі: голова комісії – районний військовий комісар; члени комісії – представник районного (міського) органу управління освітою, представник структурного підрозділу районної (міської) Національної поліції, який проводить роботу з неповнолітніми, лікар який організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду громадян які підлягають приписці, психолог відповідного державного (комунального) закладу, розташованого на території району (міста), а також секретар комісії (з числа середнього медичного персоналу).

В районах (містах) Вінницької області приписка буде проводитися на стаціонарних, спеціально обладнаних призовних дільницях району (міста).

Як додають в облдержадміністрації, до призовних дільниць районів області в січні-березні 2020 року приписали та взяли на військовий облік 6 602 юнаків Вінниччини.

У разі виникнення питань за додатковою інформацію можна звернутися на Call-центр Збройних Сил України — 0 800 50 04 10, (044) 454-44-99.