В селі на Вінниччині відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності

10 Новости Винницы

18 червня в селі Дорожнє, що на Вінниччині, відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності. Тут створюватимуть умови для стабілізації психо-емоційного стану, усамітнення, активного дозвілля дітей та молоді з інвалідністю. Також діятиме послуга «Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю».

Про це йдеться на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Мета грантового проєкту «Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності» – створення умов та інклюзивного простору для сенсорної інтеграції, стабілізації психо-емоційного стану, усамітнення, спілкування, активного дозвілля дітей та молоді з інвалідністю, а також покращення якості надання соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю» за рахунок урізноманітнення розвитку, зайнятості дітей. Цю соціальну послугу для родин вінничан центр «Обрій» спільно з Асоціацією «Відкриті серця» надає з 2018 року за кошти обласного бюджету.

«Послуга тимчасового відпочинку для батьків, які виховують дітей з інвалідністю, своєю актуальністю та доцільністю змінила підходи в соціальній галузі. До її впровадження ми розуміли, як ця послуга важлива і необхідна, але все одно були певні побоювання щодо того, наскільки вільно батьки зможуть користуватися цією послугою. Це в жодному разі не інституційний догляд. Перша апробація цієї послуги в Україні відбулась на Вінниччині.

Незважаючи на те, що спочатку у нас не було єдиного державного стандарту, затверджених відповідних нормативних документів профільного міністерства, ми розуміли, що не маємо права припинити надання цієї послуги, тож щороку приймали рішення, що будемо продовжувати цей пілотний проект. Важливо, що два місяці тому ми отримали Державний стандарт надання такої послуги», – зазначила Наталя Заболотна, перша заступниця голови Вінницької ОДА.

Наталя Заболотна також додала, що кількість планів та потреб зростає. Наразі сенсорна інтеграційна кімната, якою користуватимуться діти, потребує програмного забезпечення. Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА отримав завдання і вже займається фінансовими питаннями для повноцінної роботи сенсорної інтеграційної кімнати.

Досвід створення Сенсорно-інтеграційного простору для дітей з важкими формами інвалідності Вінниччина масштабуватиме на всю Україну. Такий досвід також стане корисним для інших громад у сільській місцевості.

Голова Ради Асоціації «Відкриті серця» Світлана Демко зауважила, що досвід інноваційної моделі соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю» Асоціація «Відкриті серця» розповсюджує на Вінниччині та по Україні.

«Наша мрія – створити в Україні мережу підтримки людей з інвалідністю. Три роки ми відточували всі аспекти надання цієї послуги і зараз маємо Державний стандарт. Сенсорно-інтеграційний центр – сучасна назва, за якою стоїть домашній затишок. Є кімната усамітнення для дитини. Головним в цьому аспекті є безпека та приватність. Ми б дуже хотіли, щоб такі кімнати були в усіх поліклініках, адже і дітям, і батькам необхідно таке розвантаження», – підкреслила Світлана Демко.

Сенсорно-інтеграційний простір урізноманітнить розвиток та зайнятість дітей з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, інтелектуальними, психічними та сенсорними порушеннями, підвищить довіру батьків до послуги, осучаснить умови праці фахівців. Для його створення закуплено будівельні матеріали, господарчим способом здійснено ремонтні роботи в приміщеннях площею 120 кв. м.

Після завершення ремонту закуплені меблі в двох кімнатах, спеціальне обладнання та облаштовано кімнати сенсорної інтеграції, активного дозвілля та спілкування, м’яка кімната усамітнення, санітарно – гігієнічна кімната.