В Буші відбувся фестиваль художніх промислів «Подільський оберіг». Фото

16 Новости Винницы

3 липня у селі Буша, що на Вінниччині, відбувся Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг». На території мальовничого історико-культурного заповідника «Буша» розмістили безліч тематичних мистецьких майданчиків.

Гостям подарували яскраву етнічну програму на будь-який смак.

Можна було відвідати містечко майстрів, де народні майстри представляли свої вироби й проводили майстер-класи. Пригощали гостей стравами національної кухні, а для малечі організували ігрові майданчики.

Також відбувалися виступи фольклорних колективів територіальних громад Вінницької області. А завершився фестиваль виступом подільського гурту «ПАН КАРПО».

Також в Буші з’явиться ще одне визначне місце −
алея скульптур «Борці за Незалежність», які під створили майстри-каменотеси. Результатом
роботи майстрів з декоративного розпису стали ще дві бушанські хати, розписані у
стилі традиційного декоративного розпису Східного Поділля.

«Подільський оберіг» – це Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів. Перший пленер «Подільський оберіг» відбувся влітку 1986 року, результатом пленеру стали десятки скульптур, які встановлено на Замковій горі в с. Буша. На сьогоднішній день – це територія Державного історико-культурного заповідника «Буша». За 35 років на пленерах створено понад 300 скульптур, які утворюють парк кам’яних скульптур під відкритим небом. Щороку обиралась нова тематика для «Подільського оберегу», яка ставала поштовхом для роботи десятків скульпторів.

Фестиваль також відвідали народна депутатка
Ірина Борзова, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, начальник поліції
Вінницької області – Іван Іщенко.