У Вінницькому суді звільнили від штрафу пенсіонерку, яка в магазині торгувала без маски

29 Новости Винницы

18 грудня у Вінницькому апеляційному суді жительку Тульчина звільнили від сплати сімнадцятитисячного штрафу. Штраф 77-річній жінці призначили в районному суді за те, що вона порушила правила карантину – торгувала в магазині без маски.

Про це інформує пресслужба Вінницького апеляційного суду.

Як йдеться в повідомленні суду, в своїй апеляційній скарзі 77-річна жінка пояснила: працівники поліції прийшли за кілька хвилин до закриття крамниці, а покупців у ній не було. Тож маску, каже, приспустила.

ВАС зважив на малозначність скоєного та звільнив порушницю від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням. Водночас провадження у справі закрив. Постанову Тульчинського районного суду скасував.

В апеляційному суді взяли до уваги й низку фактів: продавчиня частково визнала свою вину; до адмінвідповідальності її раніше не притягували; жінка нагороджена подяками за благодійність: у свої 77 років допомагає, зокрема, воїнам АТО; отримує невелику пенсію.

Попри це, суд жінку все є не виправдав. Вона вважається винною у скоєнні адміністративного правопорушення.

Як зазначають в пресслужбі суду, ВАС розглянув 34 справи про недотримання правил карантину: зокрема, 20 із них закрив за відсутністю складу події та складу адмінправопорушення, у 4 – звільнив осіб від відповідальності, застосувавши усне зауваження, у 5 – залишив у силі постанови першої інстанції.