У Вінницькому краєзнавчому музеї з’явилася 3D копія парадного шолому. Відео

36 Новости Винницы

У Вінницькому краєзнавчому музеї з’явилася 3D копія парадного шолому кінця XVI – початку XVII століть. Такий шолом носили переважно вельможі. Від оригіналу 3D копія відрізняється, щонайменше тим, що оригінал виготовлений із заліза, а муляж із бронзи.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Шолом типу кабасет носили переважно вельможі наприкінці 16 – початку 17 століття, розповіла працівниця музею Марина Потупчик. Його до фондів краєзнавчого 1970 року передала жителька Могилева-Подільського. Важить шолом близько кілограма, розповіла жінка.

Відвідувачам доторкнутися дозволяють лише до копії, і то в рукавицях. Від оригіналу, додала працівниця музею, копія шолому все ж відрізняється.

«Наш залізний, а муляж виготовлений із бронзи. Він дуже важкий, і чіткість зображень теж відрізняється», – зазначила Марина Потупчик.

Ідея створити копію шолома належить засновнику Центру ремесел «Дунстан» Сергію Десяку. За його словами, копія зберігатиметься у музеї, втім інколи її звідти братимуть на тематичні фестивалі.

Створювали макет шолома на 3D сканері зі 112-ма камерами.

Копія парадного шолому кінця XVI – початку XVII століття обійшлася у майже 20 тисяч гривень. У планах авторів також створити ЗD копію одного з семи чудес Вінниччини – Немирівських Валів.