У Вінниці відновлюють табори для дітей з інвалідністю

13 Новости Винницы

У місті відновлюється соціальна послуга тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх змінюють, які доглядають за дітьми з інвалідністю від 6 до 18 років. Послуга є безкоштовною. Поки батьки відпочивають, дітям організовують дозвілля та спілкування з однолітками.

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Послуги будуть надаватись лише за умови, якщо діти не знаходяться в інтернатних закладах системи освіти, соціального захисту.

Тимчасовий відпочинок організовують для батьків, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, а саме: діти з ДЦП, аутизмом, синдромом ДАУНА, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом, за винятком дітей, яким потрібен паліативний догляд з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг. Послуга поширюється на усю родину.

Поки батьки відпочивають, дітям організовують дозвілля та спілкування з однолітками. Вони цілодобово перебувають у своєрідному «дитячому таборі», де з ними працюють фахівці, що надають супровідні послуги в умовах, наближених до домашніх. У денний час із дітьми працюють психолог, соціальний педагог, вихователь та інструктор з праці. Також забезпечено цілодобовий медичний нагляд за здоров’ям дітей, що включає надання супровідних послуг. Догляд за дітьми здійснюється за гендерним принципом.

Соціальна послуга є безкоштовною та буде здійснюватися на базі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Кожна сім’я може скористатися послугою протягом 30 днів на рік.

Діти проживатимуть в с. Дорожнє, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті, будуть забезпечені 5-разовим харчуванням. За потреби фахівці Центру надають допомогу в годуванні, в гігієнічних послугах тим дітям, які не здатні до самообслуговування. Цілодобово з ними будуть знаходитися доглядальники та медичний персонал.

Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо проконсультуватися із фахівцями Центру за номером телефону: 50-91-45, 097-230-20-01 – Головко Наталія Олександрівна; 096-413-22-27 – Демко Світлана Василівна.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.