У Вінниці відкрили виставку робіт учасників пленеру «Кращий художник 2020». Фото

41 Новости Винницы

5 січня у Вінниці відбулося відкриття фінальної виставки робіт учасників мистецького пленеру «Кращий художник». У приміщення «Арт-Шику» представили півсотні полотен, виконаних у різному стилі і техніці. Художники зобразили на картинах Вінниччину.

Картини писали 32 художників із різних міст України, а також Китаю і США, які приїжджали до Вінниці на мистецький пленер влітку 2020 року. Тоді впродовж 10 днів митці відтворювали на своїх полотнах мальовничі куточки Вінниці, Поділля та Житомиру. Художники також проводили майстер-класи, персональні виставки, творчі зустрічі, а також мистецько-пізнавальний квест «Вінницька палітра – сучасне в минуле».

Під час пленеру художники написали 178 робіт, тобто по 5-6 творів кожен. Їхні твори оцінювало журі, до складу якого увійшли провідні українські та світові художники, мистецтвознавці, представники організаторів та партнерів пленеру.

Власне, саме на презентації фінальної експозиції – за результатами Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник» презентували два проекти.

Перший – це новосформоване творче об’єднання «Обереги», яке покликане підтримувати найкращих митців, щоб дати їм можливість на своїх полотнах архітектуру, народні традиції і культуру. Проект має на меті відкрити усі прошарки великої історії, зробити це у новому сучасному форматі.

Другий – Національна платформа «Хата під стріхою», в рамках якої відбудеться реалізації 10 мистецьких конкурсів. Детальніше про кожну з ініціатив – за посиланням: https://starahata.com/competitions. Загалом платформа покликана об’єднати художників, майстрів народної творчості, творчих дітей та молодь – усіх, хто любить Україну і готовий розвивати її творчий потенціал.

Крім того, що не менш важливо, на відкритті виставки буде оголошено про старт мистецького пленеру «Кращий художник 2021».

Виставку можна буде переглянути у галереї «Арт-Шик» ще протягом місяця.

Більше фото в слайдері.