У Вінниці пропонують створити екологічні мурали, які зможуть замінити дерева

4 Новости Винницы

15 липня вінничанин Олександр Стасишен зареєстрував петицію, в якій пропонує створити у Вінниці екологічні мурали. За словами автора петиції, такі мурали очищатимуть повітря від забруднень. Лише один такий мурал зможе замінити 500 дерев. До прикладу вінничанин приводить Будапешт, де нещодавно створили саме такий екологічний мурал.

«З кожним роком якість повітря в м. Вінниця погіршується, тому пропоную створити у м. Вінниця екологічні мурали для очищення повітря в місті. Повітря стане набагато чистим і не потребує великих коштів для створення такого мурала і також мурали в м. Вінниця дуже популярні.

У столиці Угорщини, Будапешті, створили екологічний мурал – він може замінити 500 дерев та очищати повітря. Такі мурали вже є у Польщі. Угорські вуличні художники створили на стінах будинку у Будапешті екологічний мурал. Дерева, птахи та інші частини малюнка виконані фотокаталітичними фарбами. У їхньому складі є пігменти, які під впливом сонячного світла активізуються, поглинають токсичні домішки в повітрі та перетворюють на нешкідливі нітрати.

Один з авторів проєкту «Міський ліс» Барнабас Янковіце розповів, що площа роботи – 500 квадратних метрів. Такий мурал, як очищувач повітря, замінює 500 дерев, розказав Янковіце. Це не вперше вуличні художники створюють роботи, які допомагають очищувати повітря у місті. Торік у Варшаві також створили мурали, які можуть поглинати забруднювальні частини з повітря. Там використали фарбу, яка може поглинати викиди від автомобілів, фабрик та електростанцій. Фарба під дією сонячного світла перетворює поглинуті частинки на воду, невелику кількість вуглекислого газу та нітрату кальцію», – йдеться у петиції.

На даний час петицію підтримали 18 людей. Щоб її розглянули у міській раді, потрібно зібрати 350 підписів.