У Вінниці будуватимуть велику пасажирську яхту, щоб возити людей по річці Південний Буг

52 Новости Винницы

Вінницька міська рада підготувала Меморандум з ТОВ «Сармат» щодо співпраці у проекті зі створення виробництва плавзасобів на електродвигунах. Відповідний документ опубліковано на сайті міськради. Його винесуть на сесію для затвердження депутатським корпусом.

На першому етапі планують спроектувати та побудувати на виробничих потужностях заводу «Аналог» дослідний зразок – річкового пасажирського судна з електродвигуном пасажиромісткістю від 30 до 40 осіб.

На другому етапі передбачено будівництво на умовах приватно-державного партнерства об‘єктів прибережної виробничої інфраструктури для масового виробництва суден.

Міська рада зі свого боку має намір сумі надати фінансування 5 млн грн за рахунок коштів міського бюджету (на поворотній основі) або кредит, позика третіх осіб (комунального підприємства або особи 4 некомунальної форми власності, підзвітної та підконтрольної останньому), уповноважених на вчинення дій з кредитування/надання позик.

«При цьому, відсоток річних за користування коштами визначатиметься кредитним комітетом або іншим органом, уповноваженим на прийняття зазначених рішень», — зазначено в документі.

Фінансування другого етапу реалізації Проекту здійснюватиметься за умови підтвердження доцільності такої реалізації за результатами фінансового, економічного та екологічного аналізу. Решта фінансування забезпечуватиметься фінансовою (банківською) установою за сприяння Міської ради.

Також у випадку реалізації другого етапу Проекту на умовах приватно-державного партнерства, міська рада підтверджує намір передати в спільну діяльність за даним Меморандумом земельну ділянку для будівництва об‘єктів прибережної виробничої інфраструктури (ангар, причал, сліп, тощо), інше нерухоме або рухоме майно.

Як відомо, зараз основний річковий транспорт у Вінниці це теплохід «Ляля Ратушна». На початку літа публікувала матеріал про відпочинок на воді: за скільки можна «проїхатись» по Південному Бугу у Вінниці та на чому.