У ці хвилини! Зеленський зважився, зволікати не можна – топчуться на місці. Відповідь готова: не залишать самих

314 Новости Винницы

Днями Володимир Зеленський заявив, що розпочалася підготовка до переговорів з кожним лідером норманської четвірки окремо. Це стане планом дій країни у випадку, якщо наступна Нормандська зустріч не відбудеться.

Про це повідомив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів.

“Логіка зрозуміла (висловлювання Зеленського про готовність зустрічі з лідерами Нормандського формату — ред.), оскільки визнано, що Нормандський формат і Мінський процес фактично топчуться на місці, якщо брати стратегічні рішення питань, і ледь-ледь виходить вирішувати тактичні питання, наприклад, пропустити гуманітарні конвої на окуповані території, як це було 1 березня. Більш-менш вдається підтримувати режим припинення вогню, хоча з безліччю порушень і трагічними наслідками.

Є просто позиції сторін, вони полягають у тому, що Україна хоче продовжувати домовлятися. І пропозиції від глави нашої делегації виглядають так: якщо ми не можемо з принципових питань домовитися, давайте визначимо коло питань, які сторони хочуть вирішити, наприклад, обмін полоненими або відкриття КПВВ, і вирішувати їх. Можливо, вдасться отримати певну довіру, після чого додадуться ще питання”, -—сказав він.

Арестович також повідомив, якою була реакція Франції та Німеччини.

“Зараз Франція і Німеччина запропонували свій план, так звані кластери, вони повинні бути презентовані до кінця березня під час зустрічі політичних радників Нормандського формату. Насправді росіяни, попри те, що вони це заперечують на рівні офіційних осіб, знають про цей план”, — сказав він.

Варто звернути увагу, що у конфлікті на Донбасі західні країни підтримують Україну.

“У нас є заява президента Європейського парламенту, який сказав, що Україна зробила все для того, щоб виконати Мінські та Нормандські угоди, м’яч на боці Росії, Росія сторона конфлікту, Росія порушує. У нас є заяви низки американських діячів, які підтверджують позицію України щодо конфлікту на сході. І заявляють про підтримку необхідності збільшити військовий бюджет, підтримати нас”, — сказав він.