Трирічний Павлик з Вінниччини, якого минулого року лікували від коронавірусу, знову в реанімації

37 Новости Винницы

В Могилів-Подільській окружній лікарні знову триває боротьба за життя маленького Павлика, що з села Борівка. Минулого року дитину лікували від коронавірусу та його наслідків, цього разу – від важкої пневмонії.

Дитина знову в реанімації. Медики в черговий раз намагаються врятувати хлопчика. Три дні він не реагує на голос матері і сильно схуд.

Минулого року до цієї лікарні привезли наймолодшого в Україні пацієнта із коронавірусом. 13 хвилин лікарі запускали серце маленького Павлика. Три тижні дві бригади медиків жили тут, щоб врятувати хлопчика. Він одужав, але сьогодні знову у реанімації.

В тій самій палаті, на тому ж ліжку. Знімати Павлика категорично забороняє мати. Аліса Лутковська говорить, стомилась від журналістів і сама не знає, чому син захворів.

«З дитиною було все нормально. Ми самі не знаємо, звідки воно могло узятися. Одного дня в дитини почалась задишка, на другий підскочила температура і впав тиск», – каже Аліса Лутковська, мама Павлика

Рентген показав, що у Павлика двобічна пневмонія. Уражено половина легень. Хлопчик у важкому стані, підключений до апарату штучної вентиляції легень. Він не реагує на світло і голос матері. Павлик виснажений та сильно схуд, кажуть лікарі. Важить – лише 13 кілограмів.

«Бактеріальний розпад легень. У дитини була важка пневмонія, на даний час – це, це бактеріальний розпад. Це розвинулась пневмонія, порушено живлення легень», – каже Олег Хухлей анестезіолог Могилів-Подільської лікарні.

Імовірно через те, що Павлик мало рухався або ж підчепив інфекцію, кажуть лікарі. У селі запевняють, родина благонадійна. На обліку у соцслужбах не стоїть.

«Вони не знали, що ми прийдем до них. В хаті було чисто, прибрано, діти охайні, нагодовані. З хлопчиком, вона тримала його якраз на руках, як ми заходили до неї. Вона постійно міряє тиск йому», – розповідає Наталя Чорна діловод Борівської сільської ради.

Лікарі згадують, як минулого року завзято рятували Павлика від смерті. За станом Павлика по змінах безперервно чергували 12 лікарів. Відпочивали після зміни медпрацівники – в сусідньому окремому приміщенні.

Павлик переніс клінічну смерть та два тижні був у комі, поки лікарі боролися за його життя. І хоча тоді повторні тести на COVID-19 показали негативні результати, але перенесена хвороба серйозно вплинула на здоров’я дитини. Згодом стан дитини покращився, Павлик почав самостійно їсти, реагувати на звук і світло, міг хапатися та брати предмети в ручку.

Рік Павлик проходив реабілітацію.

Чи швидко одужає цього разу, та які наслідки можуть бути від важкої пневмонії – лікарі не знають.