Товстянки, росички і мухоловки: у Вінниці презентували виставку хижих та екзотичних рослин. Фото

52 Новости Винницы

22 грудня у вінницькому Експоцентрі відкрилася виставка хижих рослин. На виставці окрім екзотичних хижих рослин, основу раціону яких складають комахи, презентували також безліч видів кактусів та кавове дерево.

Як розповіла журналісту власниця унікальної колекції рослин Тетяна Рибнікова, до Вінниці свої рослини вона привозить вдруге. Попереднього разу приїздили з виставкою влітку. Жінка зазначає – у неї найбільша приватна колекція екзотичних рослин в Україні. Серед найпопулярніших: росички, Венерині мухоловки, мімози сором’язливі, які від дотику складають листя та єдині не хижі в цьому переліку, та Сарраценії, які можуть виростати до 5-7 метрів. І навіть поглинати дрібних ссавців.

«Найпопулярніше, улюблене дітьми та деякими дорослими, – це Венерина мухоловка. Найбільш «ненажерливі» серед хижих рослин – Сарраценії й Непентеси. Найкраще комарів та дрібних мушок-дрозофіл ловлять росички. Найбільш рідкісна – Цефалотус. Найменш потребує світла – жирянка. Іншим треба багато світла. Серед таких, що не є хижими, але цікаві – мімоза сором’язлива, сенсорна рослина. Від дотику складає листя», – розповідає Тетяна про свої рослини.

Окремо колекціонерка відзначає росички. Ці рослини, ніби вкриті росою, самотужки виробляють рідину, до якої прилипають комахи. Окрім того, в росичок є лікарські властивості. Надземна частина росички діє спазмолітично, настоянку з неї вживають при коклюші, хронічному бронхіті, при астмі та артеріосклерозі. Екстракт з росички під назвою «Дрозерол» входить до складу відхаркувальних препаратів.

Ще одна цікава для дослідження рослина – товстянка. Її листки вкриті мереживом мікроскопічних прожилок, до яких можуть приклеїтися комахи.

За словами жінки, окрім екзотичних рослин, в покупців популярні й різноманітні кактуси.

«Кактуси добре розходяться. Зараз на свята ми зробили чимало композицій – такі собі подарункові варіанти», – зазначає власниця унікальної колекції рослин.

Попри те, що в догляді хижі рослини не потребують надто багато уваги, є кілька принципово важливих факторів для їхнього виживання. По-перше – очищена вода, по-друге – спеціальні ґрунти.

«Для будь-якої рослини потрібен якийсь спеціальний ґрунт. Інша справа – що для кактусів та сукулентів підходить однаковий. Комусь більше подобається одне, комусь – інше. Хижі рослини, здебільшого, болотяні. В них ґрунт йде на основі кислого торфу. І всі «хижаки» дуже вимогливі до води. Їм підходить лише дистилят. Але будь-якій рослині найкраще підходить дистилят, і будь-яка рослина ростиме краще. Хажакам це просто життєво необхідно. Якщо поливати іншою водою, така рослина швидко помре», – підкреслює Тетяна Рибнікова.

Жінка каже – до Вінниці привезла навіть не половину від своєї колекції.

«Лише мала її частина. Наприклад, Венериних мухоловок в нас більше 100 сортів. Сарраценій – більше 60-ти сортів. Непентесів більше 10 сортів. Росичок понад 50 сортів. Товстянок – близько 30 сортів. Цефалотус в природі лише один сорт», – розповідає Тетяна.

Серед хижих рослин є й ті, які можуть рости до 5-7 метрів, і завдяки «кувшинам» можуть їсти мишей. Це саме різновиди Сарраценій.

Вхід на виставку безкоштовний.

На виставці можна придбати кактуси й кавове дерево. Є безліч сукулентів – від найменшого до найбільшого.

Локація, де представлені рослини – невелика, хоча тут розмістили безліч представників рослинного світу. Ціни коливаються від 60 гривень до понад 500 гривень.

Функціонуватиме експозиція до 25 грудня. Години роботи:

23 грудня — 10:00 — 18:30
24 грудня — 10:00 — 18:30
25 грудня — 10:00 — 16:00

Більше фото — гортайте у слайдері