Тестуватимуть по новому! Просто зараз – в МОЗ терм*ново звернулись до українців, важливо знати. Новий штам вірусу

169 Новости Винницы

В Україні змінювати ПЛР-системи через нового штаму коронавірусу, якого, за даними Міністерства охорони здоров’я, поки немає в нашій країні. Зміни в процесі тестування будуть внесені в кінці грудня 2020 року.

Про це в ході брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, діагностика буде проводитися методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тести). Зокрема, особливу увагу звертатимуть на:

  • людей, які мають симптоми коронавірусної хвороби;
  • тих, хто протягом інкубаційного періоду знаходився в Британії або контактував з такими особами.

“У таких громадян будуть брати ізолят вірусу, який в подальшому буде передаватися на секвенування. Тобто для того, щоб ми досліджували геном і сказали, циркулює в Україні вірус чи ні”, – пояснив Ляшко.

Він додав, що в цьому напрямку Україна співпрацює з Європейським регіональним бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також Європейським центром з контролю за хворобами.

Особливу увагу фахівці звертатимуть на те, як після мутації вид коронавірусу впливає на перебіг захворювання, зокрема:

  • яка вікова група більше буде дивуватися;
  • який буде тяжкість перебігу хвороби;
  • чи буде збільшуватися кількість госпіталізацій і пацієнтів, що надходять в реанімації;
  • чи буде рости кількість летальних випадків;
  • чи можлива реінфекція (повторне інфікування) і як часто.

“Також будемо здійснювати ретельний моніторинг осіб, щеплених проти коронавірусу. Тобто, дивитися, наприклад, за Великобританією і США, працює чи вакцина для захисту від всіх штамів COVID-19”, – підсумував Ляшко.

Як зазначає видання “Страна”, в Великобританії виявили новий штам коронавірусу VUI-202012/01, який може виявитися ще небезпечнішим за попередній. У зв’язку з цим в південно-східній частині Великобританії, в тому числі і в Лондоні, вже з 20 грудня оголошено карантин четвертого, тобто найвищого рівня.

Про це пише ВВС з посиланням на прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.

Незабаром після прем’єра Британії про введення жорстких карантинних заходів оголосили глави урядів Уельсу і Шотландії. В’їзд і виїзд з Шотландії, де кількість випадків зараження новим варіантом вірусу досягло 17, на різдвяний період заборонені.

В Уельсі скасовуються різдвяні урочистості, на всій його території вводиться локдаун, заявив перший міністр Марк Дрейкфорд після наради з експертами про розвиток ситуації з новим варіантом коронавірусу.

Новий штам коронавірусу відомий як VUI-202012/01. За словами Бориса Джонсона, він може бути набагато небезпечнішим відомого вченим варіанту.

“Він може бути на 70% більше заразним, ніж старий варіант”, – сказав прем’єр, додавши, що це попередня інформація, і новий варіант вірусу ще досліджується.

Радники британського уряду по боротьбі з пандемією кажуть, що немає ніяких вказівок на те, що новий штам призведе до підвищення рівня смертності від Covid-19 або якось вплине на процес вакцинації. Однак новий штам вірусу поширюється надзвичайно швидко – якщо в листопаді він був причиною 28% всіх випадків зараження коронавірусом в Лондоні, то в грудні ця цифра досягла вже 60%.

Раніше британське законодавство передбачало три рівні обмежень. Третій, який нині діє, вводився при “дуже високою епідеміологічної небезпеки”.

Таким чином зараз, скасовуються всі послаблення, які влада обіцяла британцям на Різдво, людей просять якомога більше часу проводити вдома, закриваються всі магазини, крім продовольчих і аптек.

Спілкуватися жителям різних домогосподарств можна буде тільки віч-на-віч і на вулиці. Тобто, Різдво більш ніж однією сім’єю святкувати не зможуть.

“Я знаю, з якими емоціями люди ставляться до цього часу року. Я знаю, яким це буде розчаруванням”, – зазначив прем’єр Британії.

Четвертий рівень обмежень поки вводиться на два тижні, до 30 грудня.