Терміново! У Зеленського шокували – в’язниця для людей! Потрібно діяти – ситуація критична!

719 Новости Винницы

Віце-прем’єр з питань реінтеграції окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Росія перетворила окуповані Крим та Донбас в одну велику в’язницю під назвою “Ізоляція”. Резніков вирішив нагадати про критичну ситуацію з коронавірусною інфекцією в ОРДЛО. Про це мова йшла на брифінгу Резнікова для країн ООН.

“Найбільше громадяни України стурбовані тим, що тимчасово окуповані території – і Крим, і окремі райони Донбасу – по суті, перетворені Росією на одну велику в’язницю “Ізоляція”, де утримуються наші співвітчизники. Без прав, без захисту, без допомоги”, – сказав він.

Резніков згадав, що кілька днів тому в окупованому Криму російські силовики ще раз провели серію незаконних арештів, а в наслідок російського терору в Криму близько 200 дітей “стали сиротами при живих батьках”.

Віце-прем’єр мав змогу навести ще одну ситуацію російського терору, а саме – блокування перетину лінії розмежування на Донбасі та в Криму.

“Усі КПВВ на підконтрольній уряду частині України працюють у штатному режимі. Натомість Росія під приводом епідемії COVID-19 блокує рух через КПВВ, хоча рух через неконтрольовану ділянку кордону на Донбасі не припиняється. Так само не припиняється сполучення російських регіонів з Кримом”, – повідомив міністр.

В свою чергу, Резніков назвав ситуацію з коронавірусом в ОРДЛО критичною. На територіях Донбасу, які є окуповані спостерігається найвища у світі летальність від COVID-19.

“Підкреслюю – найвища у світі. У листопаді-грудні 2020 року цей показник складав 11%. Гинув кожен 9 з тих, кому встановлювали діагноз COVID-19. На КПВВ в Криму російські силові структури відбирають у людей ліки, хоча на тимчасово окупованому півострові великий дефіцит”, – здивував  він словами.

Віце-прем’єр зазначив, що системні порушення міжнародного гуманітарного права з боку Росії підривають процес врегулювання.