Скільки вінничани платитимуть збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації авто

22 Новости Винницы

У зв’язку зі встановленням з 1 січня 2021 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2270 грн, змінено розміри ставок збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації легкових автомобілів.

Про це повідомляє регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Вінницькій області.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

У 2021 році встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270 грн. Відповідно, з 1 січня 2021 року при визначенні сплати вартості збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час першої державної реєстрації легкового автомобіля слід застосовувати такі розрахунки залежно від вартості легкового автомобіля без врахування податку на додану вартість:

  • не перевищує або дорівнює 374 550 грн – сплачується 3%;
  • більше ніж 374 550 грн, але не перевищує або дорівнює 658 300 грн – сплачується 4%;
  • більше ніж 658 300 грн – сплачується 5%.

Податок сплачується на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в територіальних сервісних центрах МВС.

Звільнення від сплати цього збору передбачені лише у випадку забезпечення автомобілями осіб з інвалідністю, а також у разі успадкування легкового авто відповідно до закону.