Щойно! Зеленському вдалося – вакцинація вже близько! Степанов шокував – зможе отримати кожен!

282 Новости Винницы

В Україні щеплення проти COVID-19 державним коштом отримають всі охочі. Про це в неділю в Чернігові заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Держава передбачила ту кількість коштів, яка необхідна для покриття всього населення України старше 18 років безкоштовною і добровільною вакцинацією. Всі, хто захоче вакцинуватися, вакцинується”, – сказав він.

Водночас Ляшко зауважив, що через обмежений доступ до вакцин на ринку та, відповідно, неможливість щепити всіх одночасно уряд розробив “дорожню карту” з вакцинації, яка надає пріоритет групам ризику та працівникам “критичних для держави” структур. На Чернігівщині, зокрема, першими щепитимуть медичних працівників.

Дітям профілактику коронавірусу взагалі не робитимуть, оскільки жоден з імунобіологічних препаратів проти COVID-19 не проходив клінічних випробувань на неповнолітніх.

Що стосується продажу вакцин проти коронавірусу в Україні, то, за прогнозами Ляшка, це може бути не раніше другого півріччя 2021 року.

За словами головного санітарного лікаря, найближчим часом до України надійде вакцина AstraZeneca (Велика Британія-Швеція), яку виробляють на потужностях компанії Serum Institute (Індія).

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов у своєму Facebook повідомив, що в Індії вже відвантажити 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca і ця партія препаратів вже в дорозі до України.

“Сьогодні особисто проконтролював відвантаження першої партії вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне. 500 000 доз вакцини їдуть до України, і далі будуть розподілені між регіонами згідно плану МОЗ. Зараз вакцина транспортується до Мумбаї. Далі – довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України”.

Щойно! Зеленському вдалося – вакцинація вже близько! Степанов шокував – зможе отримати кожен!

Степанов запевнив, що в під час транспортування будуть дотримані всіх температурні вимоги, які необхідні для збереження якості вакцини.