Сергій Борзов: «Велике будівництво» на Вінниччині — це мій особистий імідж як керівника області перед жителями

35 Новости Винницы

Кожен об’єкт президентської програми «Велике будівництво» проходить якісний контроль. Минулого року у Вінницькій області 15 об’єктів введено в експлуатацію: п’ять шкіл, п’ять дитячих садочків та п’ять об’єктів спортивної інфраструктури. У 2021 році «Велике будівництво» суттєво розширене. Окрім інфраструктурних проєктів і розбудови мережі доріг, садочків, шкіл, лікарень та спортивних об’єктів, в Україні запущена «Велика реставрація» пам’яток культури, програми доступної іпотеки і лізингу житла, розвитку авіа- та залізничного сполучення між регіонами України та багато іншого. Про реалізацію програми «Велике будівництво» та готовність до початку роботи приймальних відділень обговорювали на селекторній нараді із міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим.

Про це голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«На Вінниччині заплановано провести реконструкцію 10 приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах. З місцевих бюджетів для завершення робіт передбачено кошти у сумі 20,1 млн. грн., планується передбачити на найближчих сесіях місцевих рад ще 3,7 млн. грн. Сьогодні на 100% будівельна готовність першої черги відділень шести лікарень — Бершадської, Жмеринської, Калинівської, Тульчинської, Хмільницької та Ямпільської. Чотири лікарні ще в стадії ремонту: готовність Гайсинської – 98%, Вінницької – 90%, Могилів-Подільської – 91%, Козятинської – 78%», — зазначено в дописі.

До опорних лікарень області поставлено медичне обладнання для проведення діагностичних досліджень:

  • комп’ютерні томографи (7 одиниць) – до Жмеринської, Калинівської, Козятинської, Тульчинської, Хмільницької, Ямпільської та Вінницької лікарень; (3 томографи буде поставлено у квітні п.р.);
  • рентгенологічне обладнання (10 комплектів) – до усіх десяти лікарень;
  • обладнання для ультразвукової діагностики (10 комплектів) – до усіх лікарень.

Шість об’єктів готують документи для подачі в ДАБІ для отримання сертифікату готовності до експлуатації.

«Велике будівництво» на Вінниччині — це 9 об’єктів за рахунок державного та місцевого бюджетів: три дитячих садочки, три проєкта спортивного спрямування (з них — два басейни), один об’єкт галузі «Культура» («туристичний магніт») та два заклади медицини.

На реалізацію 9 проєктів у поточному році заплановано 217,2 млн грн: 104,2 млн грн — кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР); 105,5 млн грн. – місцеві бюджети; 7,5 млн грн – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих регіонів. Профінансовано (спрямовано замовникам) – 13,7 млн. грн. коштів місцевих бюджетів.

З метою ліквідації нестачі місць в дошкільних закладах, забезпечення дітей та молоді дошкільного віку якісними та інклюзивними освітніми послугами, створення комфортних умов для дітей і працівників та заощадження енергоресурсів буде добудовано та реконструйовано будівлі трьох дитячих садочків в містах Вінниці, Гайсині та смт Сутиски. На їх реконструкцію буде виділено 73,0 млн. грн. (54,2 млн. грн. – ДФРР та 18,8 млн. грн. – місцеві бюджети).

Буде добудовано три об’єкти спортивної інфраструктури:

  • спортивний комплекс (з басейном) по вул. Академіка Янгеля, 48, у м. Вінниці (роботи ведуться);
  • реконструкція будівлі гімназії під плавальний басейн по вул. Шолом Алейхема, 1, м. Могилів-Подільський (потребує проведення тендеру);
  • спортивно-оздоровчий комплекс «Авангард» по вул. Козацькій, 3, у смт Браїлів Жмеринського району (коригується ПКД, потребує проведення тендеру).

Для виконання будівельних робіт на спортивних об’єктах передбачено 49,4 млн. грн, у тому числі: 22,4 млн. грн. – кошти ДФРР, 19,4 млн. грн – місцеві бюджети, 7,5 млн. грн. – субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих регіонів.

У рамках президентської програми буде завершено два медичних заклади:

  • добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вул. Київській, 68, у м. Вінниці (роботи ведуться);
  • реконструкція хіміотерапевтичного корпусу Подільського регіонального центру онкології в м. Вінниці (роботи ведуться).

Заплановане фінансування на 2021 рік – 80,5 млн. грн., у тому числі ДФРР – 14,7 млн. грн, місцевий бюджет – 65,8 млн. грн.

Буде забезпечено:

  • створення умов, необхідних для надання висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару пацієнтам, що потребують високої інтенсивності лікування та догляду;
  • рівний доступ населення до високоякісних послуг лікування хворих, які потребують променевого лікування, покращення лікувально-побутових та санітарно-гігієнічних умов перебування хворих та медперсоналу у хіміотерапевтичному відділенні.

Нагадаємо, 12 квітня Кабмін затвердив перелік програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році.

На Вінниччині почали ремонт 68-ми кілометрів дороги державного значення та відремонтують майже 12 кілометрів дороги, що проходить через Брацлав.