Сергій Борзов їздив у Шаргород — обговорили, яким має бути спорткомплекс

33 Новости Винницы

Голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов 7 квітня здійснив робочий візит до Шаргородської територіальної громади. Разом із головою Вінницької обласної Ради Вячеславом Соколовим, народними депутатами України Іриною Борзовою, Ларисою Білозір та депутатом Шаргородської міської ради Вадимом Соляником ознайомились із ходом реалізації проєкту по завершенню будівництва спорткомплексу на базі ДЮСШ.

Про це йдеться в повідомленні Вінницької облдержадміністрації.

«Яким має бути спорткомплекс обговорили на місці із очільником громади Володимиром Барецьким, — зазначив Сергій Борзов. — Є масштабні задуми, але на всі не вистачає коштів. Радянська будівля «просить» реконструкції. Основна проблема – утеплення приміщення та опалення. Умови для спортсменів мають бути комфортні. До речі, Шаргородська ДЮСШ підготувала чимало переможців змагань різних рівнів. Шаргороду є ким гордитися».

На відділеннях боксу, волейболу, дзюдо, легкої атлетики та футболу Шаргородської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи займаються 417 учнів-спортсменів і 12 тренерів-викладачів.

На базі спортивного комплексу регулярно проводяться обласні змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу серед школярів, учнів-спортсменів ДЮСШ, ФСТ «Колос» та «Динамо», «Укртелекому» тощо. Тут же проводяться переважна більшість районних змагань, приймає ДЮСШ і Чемпіонати України.

Наразі використовують залу для спортивних ігор, залу для атлетичної підготовки, дві зали для занять боксом. А от сучасний басейн, який передбачено планом реконструкції закладу, як і залу для дзю-до та стрілецький тир, доведеться зачекати: на добудову коштів ще нема.

Ще у 2008-2009 роках на замовлення відділу освіти Шаргородської РДА виготовлено необхідні висновки. Вартість завершення будівництва за кошторисом проекту 9,5 млн. грн. За відсутності коштів будівництво не було продовжено, і з часом проект втратив свою актуальність. У 2019 році було виготовлено нову проєктну документацію будівництва спортивного комплексу. Загальна вартість будівництва об’єкта — понад 50 мільйонів гривень.

Голова ОДА зауважив: для того, щоб якимось чином зрушити з місця і почати реконструкцію, треба змінювати проект. Він має бути реальним для всіх бюджетів- державного, обласного та місцевої громади, аби не перетворити реконструкцію на довгобуд.

«Тут на кожному рівні влади має бути злагодженість і розуміння того, що це робиться для людей. На Вінниччині уже є приклади партнерства, коли місцева громада долучилась до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Від цього виграють усі. Насамперед — місцеві жителі»,- підсумував Сергій Борзов.

Також в Шаргороді сьогодні голова адміністрації Сергій Борзов оглянув пам’ятки культурної спадщини краю – Синагогу ХVІ ст., Костел Святого Флоріана ХVІ ст. та Свято-Миколаївський чоловічий монастир, побудований у ХVІІІ ст. Ці пам’ятки разом складають «Історико-культурний центр духовності та злагоди».

«Я особисто вражений яскравими і видатними місцями Шаргорода. Ми побачили сьогодні на одній площі і єврейську синагогу, і католицький костьол, і православний чоловічий монастир. Шаргород може цим пишатися. Це туристично привабливий маршрут, і ми маємо зробити все можливе для перетворення міста на потужний туристичний та культурний центр», – зазначив Сергій Борзов.

Він зауважив, що Президент України Володимир Зеленський переконаний в необхідності розвитку туризму всередині країни, особливо, зважаючи на пандемію коронавірусу, коли логістика пересування зосереджена переважно територією країни.

Шаргородський міський голова Володимир Барецький зазначив, що Шаргород визнаний одним із семи чудес Вінниччини як центр духовності, миру і злагоди.

Довідка.

Шаргородська синагога – один із архітектурних пам’ятників єврейських общин Поділля, що виконувала роль не лише релігійного, а й суспільного центру життя єврейської громади. Зараз старовинний храм потребує масштабної реконструкції, тому мешканці Шаргорода намагаються привернути до цієї проблеми увагу якомога більшої кількості людей.

Костел святого Флоріана досі дивує своєю довершеною красою і досконалістю. Інтер’єр храму має оригінальне декоративне оздоблення – ліпнину та розписи циліндричного склепіння, які очевидно поновлені у 1717 р. під час реставрації костьолу. На пілонах та у бічних нефах з тонованого алебастру чотирнадцять композицій у скульптурній техніці горельєфу ілюструють церковний твір для хору та органа видатного австрійського композитора Ференца Ліста, Vіа Cruig «Хресна дорога» – «Чотирнадцять зупинок на страдницькій дорозі Христа».

Історія Свято-Миколаївського чоловічого монастиря веде свій початок з 18 століття. У 2000 році монахами Свято-Успенської Почаївської Лаври монастирю була подарована копія чудотворної Почаївської ікони Божої Матері. Святиня і понині займає центральне місце в обителі. Уже більше десяти років монастир відкритий для відвідувачів.

В рамках візиту також відбулась презентація будівництва єдиної на теренах Східної Європи Хресної Дороги. Проект «Хресна Дорога» шляху Ісуса Христа на Голгофу започатковано в місті у 2008 році. Будівництво отримало благословення Папи Римського Бенедикта XVI.

Хресна Дорога у Шаргороді будується на взірець єрусалимської Via Dolorosa. 14 зупинок у вигляді капличок, що ведуть від храму св. Флоріана на гору за містом. Ті, хто пройшов єрусалимською Хресною Дорогою, кажуть, що у Шаргороді навіть місцевість своїми ландшафтами подібна до Єрусалима: такі самі схили та пагорби.

Будівництво кожної з 14 капличок-стоянь взяли на себе місцеві католицькі та православні родини. Наразі усі каплички знаходяться на різних етапах будівництва. Але паломництва до ще недобудованої Хресної Дороги вже тривають: серед вірян склалася традиція чотири рази на рік проходити Хресною Дорогою у пошуку духовності та Божого благословіння. Тож жителі Шаргородської громади розуміють: необхідно докладати усіх зусиль задля того, аби в найближчі роки завершити будівництво святині.