Рекордні 15 дітей: на Вінниччині багатодітна мама народила двійню

40 Новости Винницы

Жителька Крижополя, багатодітна мама Олена Бородуліна, народила двійню – дівчат Аніту та Адель. Тепер в родині 15 дітей, і це рекорд для Вінниччини. Батьки кажуть – усі їхні діти бажані.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 2 лютого.

Новонароджені Адель та Аніта усе роблять разом: і сплять, і вередують. Двійнят мама інколи плутає.

«Це – Аніта, а це – Адель. Ця трошки худіша, а ця – трошки пухкіша», – каже мама Олена.

Дівчатка народилися два тижні тому. Вдома на них чекали ще 13 братиків та сестричок. З народженням Адель та Аніти в родині Бородуліних із Крижополя стало 15 дітей. Загалом в родині: 8 дівчат та 7 хлопців.

«Як виходила заміж, вирішили, що скільки Бог дасть, ми стільки й приймемо. Але на двійню, звісно, не розраховували», – жартує Олена.

Лікарі кажуть – пологи та вагітність пройшли добре, а Олена стала рекордсменкою.

«Це рекорд. Мало таких пологів в Україні, щоб 14-ий раз жінка народжувала. Як правило, зупиняються на п’ятих пологах», – каже очільниця обласного перинатального центру Інна Кукуруза.

Попри успішні пологи, після виписки жінка все ж отримала від медиків рекомендації.

«Збільшення терміну між вагітностями, тому що організму жінки треба відпочити. Для нього це складне і серйозне навантаження, коли жінка народжує так часто», – каже акушер-гінеколог обласного перинатального центру Андрій Вознюк.

37-річна Олена офіційно – мати-героїня. В декрет пішла в 19. Каже – усі діти заплановані та бажані.

«Ні в кого нічого не просимо. І, слава Богу, в нас діти всі вдіті, всі взуті, нагодовані та задоволені й щасливі», – зазначає жінка.

Забезпечує родину батько. Віталій – приватний підприємець, має власну перукарню. Каже – таку велику родину створював свідомо та відповідально.

«Мати 15 дітей – це вже, свого роду, подвиг. Я ніби першопрохідник. В мене був «переломний період» до 5-ї дитини. Тоді я ще не знав, як себе поводити», – каже чоловік.

На сьогодні найстарші діти в родині – Лія та Віталій – вже студенти. Ще шестеро – школярі. Зібрати одночасно всіх вдома важко – кажуть батьки.

Поки старші на навчанні, батькам допомагає донька Емма.

«Можу мити посуд, за дітьми дивитися. Все, що мамі треба допомогти, я можу», – каже дівчинка.

У будинку – завжди гамір та дитячий сміх. Олена та Віталій кажуть – вивели власну формулу щастя. Це діти і любов до них. Осуду не бояться і не виключають, що в родині може з’явитися ще поповнення.

Нагадаємо, 38 жителькам Вінниччини присвоєно почесне звання «Мати-героїня».