Радник Садового з представниками Львівської мерії в Іллінцях вивчали питання переробки сміття на бруківку

33 Новости Винницы

26 березня в Іллінецьку міську громаду на Вінниччині відвідали представники Львівської міської ради – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, радник Львівського міського голови Ірина Оршак, депутат Львівської міської ради Володимир Лучишин. Переймали досвід щодо роздільного збору, сортування та переробки твердих побутових відходів.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Іллінецької громади.

Міський голова Володимир Ящук розповів, що розпочинала свою роботу міська команда зі створення потужного комунального підприємства, в якому на даний час працює більше 140 чоловік, є необхідна техніка, створено належні умови для працівників. Згодом у рамках проєкту «Іллінці – без сміття» встановили контейнери для збору твердих побутових відходів та контейнери для збору ПЕТ-пляшки, не лише в Іллінцях, а й в сільських населених пунктах. ПЕТ-пляшку сортували за кольором, пресували та реалізовували, щоб небезпечний пластик не потрапляв на сміттєвий полігон.

Наступним кроком стало будівництво сміттєсортувального комплексу.

Свою підтримку у реалізації проєкту надала Вінницька обласна державна адміністрація. На будівництво сміттєсортувального комплексу було виділено 12 млн грн з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища, частину коштів виділено з бюджету громади. Підрядником з виконання робіт став ПрАТ «Барський машзавод».

На даний час сміттєсортувальний комплекс працює постійно 5-6 днів на тиждень. ТПВ відсортувуються за 14 фракціями та продаються для вторинної переробки. Оскільки не було можливості реалізовувати поліетиленові пакетики, які також відсортовуються, розпочали виробництво бруківки, основа якої пісок й поліетилен. Завод з виготовлення полімерно-композитних виробів працює у Вінниці, у них і придбали обладнання.

Депутатка Львівської міської ради Ірина Оршак, яка є радником мера Львову Андрія Садового, теж зробила допис на своїй сторінці після відвідин Іллінців.

«Що робити з неліквідними пластиком, а саме пластиковими пакетами.

У Іллінцях з них виготовляють… бруківку.

Ми взяли бруківку на пробу, будемо тестувати.

А ще у них на КП є гарна господарка, тварини, звірі, яблуневий сад (на місці колишнього стихійного сміттєзвалища), власні теплиці з рослинами для благоустрою міста і ще багато всього, чим варто пишатися…», — зазначено в дописі.

Раніше публікувала фоторепортаж з Іллінців – місто потопає у тисячах різнокольорових квітів, які вирощують за доходи від сміття. Та розповідали, про початок виробництва тротуарної плитки зі сміття.