Приклад для інших компаній: «Вінницяобленерго» спрямовує свій прибуток на розвиток електромереж області

18 Новости Винницы

Акціонери АТ «Вінницяобленерго» направили свій прибуток на розвиток електромереж області. Відповідні зміни до інвестиційної програми АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» на 2021 рік затвердив НКРЕКП 12 травня на звернення компанії.

Про це повідомляється на сайті НКРЕКП.

Регулятор підтримав внесення змін до Інвестиційної програми на 2021 рік, а саме збільшив загальну суму Інвестиційної програми за рахунок включення до джерел фінансування на 2021 рік додаткової статті «Прибуток (додаткові реінвестиції)» у сумі 107,4 млн грн (без ПДВ). Це стало можливим завдяки запровадженню стимулюючого регулювання (RAB-тарифів).

Відповідні кошти пропонується спрямувати на виконання технічних заходів першого розділу Інвестиційної програми, зокрема, покращення технічного стану електричних мереж, секціонування електричних мереж для покращення показників надійності (безперервності) електропостачання — індексу SAIDI (середня тривалість відключення для кожного клієнта з вини постачальника в хвилинах) та SAIFI (загальна кількість знеструмлень одного клієнта).

Голова НКРЕКП В. Тарасюк відмітив, що це перший випадок, коли компанія спрямовує свій прибуток на розвиток електричних мереж області та зазначив, що це приклад для інших енергопостачальних компаній.

«Це перший випадок, коли компанія включає до складу джерел фінансування Інвестиційної програми додаткове джерело, а саме частину вільного прибутку, що не входить до складу обов’язкових джерел фінансування Інвестиційної програми. Фактично свій прибуток компанія спрямовує на розвиток електричних мереж. Регулятор вітає такі дії оператора системи розподілу електричної енергії. Це є наслідком реалізації стимулюючого регулювання. Сподіваємось, що такий позитивний досвід АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО» стане прикладом для всіх операторів систем розподілу», — наголосив Голова Регулятора В. Тарасюк під час розгляду цього питання на відкритому засіданні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.