Постковідний синдром небезпечний навіть для тих вінничан, які перехворіли у легкій формі

23 Новости Винницы

У Вінниці молодшає вік «ковідних» пацієнтів, які потрапляють в реанімації міста. Якщо раніше серед тяжкохворих були люди за 60 років, то сьогодні рятувати доводиться молодь від 26 років. Місцеві медики констатують, виною цьому самолікування препаратами без рекомендацій лікаря. Аби відновитися від хвороби, слід дотримуватися рекомендацій лікарів. За роз’ясненнями, ми звернулися до Вадима Жебеля, професора, доктора медичних наук, завідувача кафедри внутрішньої медицини Вінницького Національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

«Це дуже підступна хвороба, навіть для тих людей, які перехворіли у легкій формі. Якщо вони мали якісь фактори ризику різних захворювань. До прикладу, високий тиск, холестерин, чи інше. У них може розвинутись відповідна хвороба. Людина хворіє на хронічне захворювання і складаються умови для його загострення. І, якщо пацієнт, який переніс цю хворобу у неважкій формі, але хворів на щось хронічним до цього, ця хвороба може, як правило, загострюватися. От чому треба бути дуже уважним до себе. При перших ознаках чогось несприятливого, одразу звертатися до лікарів. Це принципово. Тому, що самолікування не допоможе. А після перенесення цієї хвороби, необхідна реабілітація. Особливо людям, як отримували кисень. А до нього звикають. А потім необхідно починати заново і правильно дихати. А для цього, необхідно знати, як це робити. А цим повинен у першу чергу займатися реабілітолог», — зауважує професор.

Аби швидше одужати, є кілька простих рекомендацій.

«По-перше, виключити шкідливі звички. Це надмірне вживання алкоголю та тютюну. Адже вони у подальших змін у метаболізмі в організмі людини призводять до пошкодження органів, які були абсолютно здорові. Слідкувати за тим, що ти їси. Вживайте більше овочів та фруктів. Вітаміни. Їсти слід невеликими порціями по 4-5 разів на добу. Тому, що є велика кількість уражень шлунково-кишкового тракту. Щоб нормально виділялась жовч, ферменти шлункового тракту. Нормально спати. Людина мого віку, близько 60 років, мінімум 7 годин. Молодшим допускається трохи менше», — продовжує Вадим Миколайович.

За спостереженнями медиків, після ковіду серед населення, приблизно 32 % — це ушкодження печінки.

«А також 28-32% – ушкодження серця. При чому, не всі механізми ушкодження ми знаємо. І, на жаль, у деяких випадках, от такі симптоми, ознаки захворювання, після ушкодження та ураження цих органів, самодіагностикою це неможливо зробити. Якщо погано себе почуваєш, звертайся до лікаря. Кожна людина має власний обмін речовин, свої хвороби. І це все потрібно враховувати», — констатує Жебель.

Нагадаємо, на Вінниччині за добу виявили 184 новий випадки захворювання на коронавірус.

На базі Вінницької обласної клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова та обласної дитячої клінічної лікарні створено регіональний центр планових телемедичних консультацій Вінницької області. Телемедичний диспетчерський центр розташований на першому поверсі хірургічного корпусу лікарні, обладнаний технікою, консультації надають лікарі в робочий час. Це тільки перший етап, згодом планують використовувати ще два зали, які знаходяться поряд.

Для опорних лікареньВінниччини закупили портативні УЗД-апарати для обстеження легень.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.