Помер відомий український письменник, родом з Вінниччини

19 Новости Винницы

Завершив земний шлях видатний українець письменник, Шевченківський лауреат, громадський діяч — Володимир Яворівський. Вічна пам’ять.

Про це у Фейсбук написав письменник Василь Шкляр.

«Усі, хто його знав ближче, сьогодні кажуть: «Не вірю». Не хочеться вірити і мені. Він фонтанував енергією, незрівнянним гумором, дивовижною працездатністю. Після романів про княгиню Ольгу, Івана Мазепу до останнього дня працював над книгою всього свого життя про Тараса Шевченка. Тепер він пішов. Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: «Тато пішов». Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я. Володю, ти пішов. Я вже не зможу тебе обійняти. З невимовним болем обіймаю твоїх рідних», — зазначив у дописі Василь Шкляр.

Довідка: Володимир Яворівський — український письменник, громадсько-політичний діяч, народний депутат України I, II, IV-VІІ скликань. Народився 11 жовтня 1942 року в селі Теклівка на Вінниччині. Із жовтня 2001 по листопад 2011 року очолював Національну спілку письменників України. Один із засновників Народного руху України у 1989 р., борців за Незалежність України. Автор понад 10 романів, понад 20 збірок оповідань, нарисів, повістей. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість «Вічні Кортеліси» (1984 рік).

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі.