По Монастирській просять створити музей «Підземна Вінниця» – петиція

42 Новости Винницы

В комунальній будівлі за адресою вулиця Монастирська, 1, просять створити музей «Підземна Вінниці». Раніше під будівлею виявили підземні переходи. В організації «VGO Investigative Agency», представники якої зареєстрували петицію до міської ради, зазначають, що реконструювавши хоча б невелику частину підземного ходу, можна створити у Вінниці унікальний музей, який стане туристичною родзинкою міста і залучить додаткові інвестиції.

«Ми просимо створити у місті музей «Підземна Вінниця» у комунальній будівлі, під якою знайдено 12-метровий підземний хід, за адресою Монастирська, 1. Існування у Вінниці підземних ходів є беззаперечним фактом. Але замість збереження, залишки підземель руйнуються при забудові історичного центру міста новими торговими центрами та житловими комплексами. Реконструювавши хоча б невелику частину підземного ходу можна створити у Вінниці унікальний музей, що стане туристичною родзинкою міста, залучить інвестиції в міський бюджет. Для створення такого музею можна написати культурний проект та залучити кошти міжнародних донорських організацій, благодійних фондів та бізнесу. Збережемо нашу історію разом!», – йдеться у зверненні.

Автори петиції зазначають, що вона створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!», який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

«Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій», – додають автори звернення.

Аби петицію розглянули в міській раді, за неї мають проголосувати щонайменше 350 вінничан. До кінця збору підписів залишилося ще 14 днів.

Нагадаємо, раніше ми підготували фоторепортаж про виявлені підземелля у центрі Вінниці. Тоді місцеві дослідники розповідали, що за адресою вулиця Монастирська, 1, виявили підземний хід довжина якого сягає 13,5 метрів. З урахуванням ніші довжина ходу становить всі 20 метрів. Це на сьогодні найдовший хід, виявлений дослідниками у Вінниці. До того ж – там знаходили сходи.

Фото підземелля по Монастирській, 1