Питання будівництва нового мікрорайону в центрі Вінниці відклали на невизначений термін

33 Новости Винницы

4 лютого відбулися громадські слухання щодо розгляду містобудівної документації – «Детального плану території, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І. Богуна та Б. Лук’яновського». Йшлося про будівництво нового мікрорайону на території колишнього цегельного заводу «Керамік». Там планували нову школу, дитячі садки, торгові центри, стадіон та підземні паркінги, задля чого тролейбусне депо пропонують перенести в іншу частину міста. Після понад 2,5 годин обговорення учасники не підтримали проект в існуючому вигляді та проголосували за перенесення слухання на невизначений термін, допоки детальний план території не доопрацюють.

Замовником виготовлення документації виступив департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради. Розробник – МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури».

Як розповів під час презентації проекту представник комунального підприємства Олександр Шевчук, в східній частині території забудови запланували розмістити багатоквартирні житлові будинки на 6 поверхів, а поряд – двоповерховий дитячий садочок на 90 місць. За попередньою документацію, неподалік житлового комплексу також мав бути торговий центр з підземним паркінгом.

Основна територія проекту – багатоквартирні житлові будинки на 5-7 поверхів. Як зазначив під час презентації проекту Олександр Шевчук, проектом пропонується також розмістити підземні паркінги для цих будинків. Орієнтовно, парковки мають бути розраховані до 80-90 місць.

Північніше, ближче до гаражного кооперативу, було передбачено розмістити дворівневий паркінг орієнтовно на 380 машино-місць, по 190 місць на поверсі. Та перенести в цю зону автомийку, розміщену на сьогодні неподалік житлових будинків по Магістратській.

Окрім того, існуючу адміністративну будівлю цегельного заводу мали переоснасити під дитячий садочок, розрахований на 190 дітей. Цей пункт окремо викликав питання в учасників громадського слухання, оскільки передбачалось знесення четвертого поверху адмінприміщення та переобладнання триповерхової будівлі на дитсадок.

Також проект передбачав будівництво торгового центру з підземним паркінгом неподалік існуючих на сьогодні гуртожитків цегельного заводу.

Загальна територія в межах проекту забудови складає 38, 23 га.

Територія багатоквартирної житлової забудови – 7, 57 га.

Територія садибної житлової забудови – 8,99 га.

Територія громадської забудови – 5,43 га, яка включає:

  • територію школи на 2,5 га;
  • територію ДНЗ на 0,75 га.

Чому не погодили на громадських слуханнях?

Учасники громадських слухань зазначили, що детальний план на сьогодні потребує доопрацювання. Як виявилося, на місці існуючого на сьогодні житлового будинку по Цегельній, 14А, в детальному плані передбачили проїжджу частину. Мешканці навколишніх будинків занепокоєні, чи не будуть пошкоджені їхні оселі внаслідок забудови багатоповерхівками та чи передбачені їм компенсації.

Окремо питання постало щодо мереж водопостачання. Частина існує на сьогодні, і деякі проходять прямо під існуючими житловими будинками, через що мешканці занепокоєні, що їхні будинки підлягатимуть знесенню, хоча в детальному плані про це не йдеться.

Також під час слухань озвучили питання щодо дорожнього трафіку. Люди кажуть: якщо кожна сім’я новозбудованого мікрорайону матиме по автівці, то умовні 1 216 автомобілів щоранку та щовечора утворюватимуть на прилеглих вулицях чималі затори.

Загалом на слухання зареєструвались 205 людей разом з журналістами та працівниками мерії. Голосування проводилось лише серед мешканців.

Наступні громадські слухання перенесли на невизначений термін, допоки не буде доопрацьований детальний план території.

Нагадаємо, влітку минулого року Вінницька міська рада опублікувала повідомлення про проведення громадського обговорення.

У вересні 2020 року під час громадських обговорень мешканці будинку №14 по провулку Цегельному звертались до міської ради із занепокоєнням, що будівництво нових багатоповерхівок приведе до руйнації їх будинку, який зведений в 1981 році. Просили обстежити будинок на провулку Цегельний, 14 та вжити заходів аби запобігти руйнації. Під зверненням підписались 39 мешканців.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.