«Парфумований оазис»: у Вінниці в ботанічному саду зацвів бузок

34 Новости Винницы

У Вінниці зацвів бузок. Як правило, період його цвітіння – перша половина травня. Однак цього року, через прохолодну весну, квітнути кущі почали наприкінці місяця.

Великі кущі пахучого цвіту ростуть біля приватних будинків вінничан, багатоповерхівок, «заглядаючи» у вікна щодня. Запах бузку п’янить своїм ароматом та «радує око» перехожих, які дістають телефони і фотографують рясний пухнатий цвіт.

Але є у Вінниці особливі місця – бузкові алеї. На «парфумований оазис» перетворився ботанічний сад, що недалеко від Аграрного університету та музею-садиби Пирогова. Тут більше сорока кущів ростуть вздовж алеї, де щодня прогулюються вінничани. Також бузок є на окремій загородженій території. Росте він там більше 50 років, відколи заснували Ботанічний сад «Поділля».

Ботанічному саду 58 років, відповідно і бузок такого ж віку. Тут він різних кольорів – білий, світло-фіолетовий, сливовий та різними суцвіттями.

Пишність кущів з рясним цвітінням вабить багатьох. Тут якщо й не влаштовують фотосесії, то зупиняться і просто милуються квітами. Запах цвіту розноситься вітром до найвіддаленіших куточків парку.

При сприятливій погоді цвітіння бузку триває близько двох тижнів.

Фоторепортаж з ботанічного саду.

Більше фото дивіться у слайдері.