Останні тижні: Зеленський готовий рвати, схибити не можна.Термін0во! Підтримка під загр0зою – діяти

320 Новости Винницы

У Верховній Раді створили робочу групу, яка за 2 тижні має напрацювати законопроєкти щодо електронного декларування та діяльності Конституційного Суду України. До неї увійшли 10 депутатів.

Голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков ствердив, що не треба очікувати від комісії Ради, що вона розв’яже конституційну кризу. Про це він повідомив на 24 каналі.

Імітація роботи

За його словами, це виглядає як імітація процесу та симуляція боротьби. Насправді депутати просто не хочуть показувати свої статки.

Якщо вони не повернуть відповідальність за незаконне збагачення і повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції до кінця 2020 року, то фактично жодного обов’язку декларувати в них не виникне.

Чи є механізми впливу

Він відзначив: “Немає механізмів впливу на суддів, окрім супертерміново ухвалити закон про підняття кворуму. Це потрібно зробити для того, щоб КСУ недоруйнував державу”.

“Чудо Господнє, що Конституційний Суд ще нічого не зніс”,– зазначив Жернаков

На його думку, дякувати потрібно чотирьом суддям КСУ, які показали свою позицію і не ходять на засідання та COVID-19, який скосив тимчасово кількох суддів.

Водночас, міжнародний валютний фонд занепокоєний деякими пунктами антикорупційної реформи в Україні. Зокрема, фонд не влаштовує робота антикорупційного бюро і прокуратури.

Рішення Конституційного Суду щодо антикорупційної реформи не в кращому світлі представляє Україну, а МВФ дивиться на ситуацію в цілому. Про це в інтерв’ю “Корреспонденту” розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук.

У МВФ викликають побоювання призначення Вищої ради юстиції, робота Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та незалежна діяльність Національного антикорупційного бюро. Але, за словами Драганчука, усі ці питання перебувають у процесі вирішення.

“Ми очікуємо від них позитивного сигналу – початку роботи місії Фонду. Це відкриє нам фінансування Євросоюзу та Світового банку”, – додав він.

Немає формальних передумов не давати Україні транш

На думку Драганчука, всі структурні маяки виконано й у МВФ немає формальних передумов, щоб не надсилати місію і не давати Україні наступний транш.

До слова, глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва 17 листопада поспілкувалася з президентом Володимиром Зеленським Очільниця МВФ озвучила умову для нового траншу Україні . Розмову вона назвала конструктивною, однак для того, щоб Україна отримала черговий транш, необхідно досягнути повного взаєморозуміння.