На вінницьких вокзалах облаштували пункти обігріву – репортаж. Фото

42 Новости Винницы

На Вінниччині, протягом вихідних 16-17 січня, протримається низька температура. За прогнозами синоптиків, очікується, що стовпчик термометра опуститься до позначки — 21 градусів. У зв’язку із цим, по регіону розгорнули сотню стаціонарних пунктів обігріву. Крім цього, по обласному центру, діятимуть мобільні групи, які в різних місцях міста пригощатимуть гарячим чаєм та обідами.

Один з пунктів обігріву у Вінниці — Залізничний вокзал. Біля входу зали очікування виділили 12 сидінь, які розставили кутком. По центру стіл за яким можна перекусити.

“Це дуже важливо! А чим? Тим, що люди гріються. Холодно”, — зауважує 52-річна Марина Мельник, сидить поміж двох сплячих чоловіків. Каже, що прийшла сюди ненадовго. Після того, як зігріється, вирушить додому.

У визначеному кутку, неподалік, двоє молодих жінок, роздивляються свої проїзні квитки.

“Тут сіли, бо саме тут найохайніше та менше незрозумілих людей, які позаймали кругом сидіння. А запах неприємний, він по всій залі”, — зазначає одна з них, не представляється.

Пункти обігріву у Вінниці діють у цілодобовому режимі по всім вокзалам міста. На Центральному окреме місце не відводили, сідати можна там, де вільно. Проте адміністрація попереджає, тих, хто не буде дотримуватися карантинних норм та бешкетувати, попросять піти.

“Щоб ці люди були спокійні, не бешкетувати, не буянили, і саме головне, не заважали пасажирам. Дотримувалися маскового режиму. Та карантинних обмежень”, — Інна Маршалик, старший диспетчер Центрального автовокзалу Вінниці.

Тим часом благодійники, спільного з департаментом соціальної політики міської ради, у рамках проєкту “Соціальне патрулювання”, пропонують гарячі обіди для малозабезпечених та безхатьків. У звичайні дні перші страви з бутербродами роздають о 15 годині по п’ятницям біля ринку “Урожай”.

Поки триматиметься низька температура, це відбуватиметься щоденно. А також пригощатимуть гарячим чаєм по визначеним пунктам обігріву.

“Декілька разів на день ми будемо в кілька бригад роз’їжджати по місту з окропом. Ми вже зумовили маршрут, по якому буде відбуватися додаткове годування. І будемо також поїти людей гарячим чаєм. Нам треба бути в місцях скупчення людей. Це Залізничний вокзал, це автовокзал, це ринки”, — перераховує Андрій Жура, координатор проєкт “Соціальне патрулювання”.

Точні місця пунктів обігріву по Вінниччині ви можете дізнатися тут.