На Вінниччині засудженого незаконно запроторили до дисциплінарного ізолятора

28 Новости Винницы

Вінницькою обласною прокуратурою виявлено незаконне утримання засудженого в дисциплінарному ізоляторі Літинської виправної колонії № 123. Засудженого безпідставно поміщено в ізолятор на підставі постанови чергового помічника начальника установи, де він незаконно утримувався дві доби.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Встановлено, що адміністрацією установи, всупереч вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, поміщено засудженого в дисциплінарний ізолятор без проведення перевірки причин, обставин і мотивів вчинення можливого порушення та не доведення в його діях ознак дисциплінарного проступку.

Більше того, ігноруючи законні права засудженого на гуманне ставлення до нього та на повагу його людської гідності, а також вимоги Кримінально-виконавчого кодексу України, якими визначено вичерпний перелік підстав для поміщення засудженого в дисциплінарний ізолятор до однієї доби до прийняття рішення про застосування стягнення у разі порушення режиму відбування покарання, засудженого безпідставно поміщено в ізолятор на підставі постанови чергового помічника начальника установи, де він незаконно утримувався дві доби.

Реагуючи на порушення прокуратурою негайно звільнено засудженого з дисциплінарного ізолятора та внесено вказівку про притягнення винних службових осіб виправної колонії до відповідальності.

, фото – ілюстративна