На Вінниччині вкрали залізничні колії

36 Новости Винницы

У Вінницькій області 23 грудня 2020 року на дільниці Калинівка — Турбів через несанкціоноване втручання викрадено наступні матеріали верхньої будови колії: 232 м залізничної нитки типу 2А (колія), 198 металевих підкладок 2А, 594 металевих костилів, 16 металевих накладок, 32 болти в зборі. Загальна вага розкраденого — 10 тонн.

Про це повідомляє пресцентр «Укрзалізниці».

Залізничники Козятинського загону воєнізованої охорони регіональної філії спільно з поліцією України в ході проведення оперативно-розшукових заходів отримали інформацію про те, що викрадені залізничні нитки (колії) можуть бути реалізовані та знаходяться за адресою: вул. Грушевського, 19 (м. Калинівка Вінницькій області), де розташована станція Калинівка-1 регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця».

«При перевірці бази рейок виявлено не було, але було виявлено вагон, завантажений металолом (відправник – фірма «Вайтлес» м. Біла Церква). Попередньо виникли підозри, що рейки та деталі верхньої будови колії розміщуються на дні вагона. 30 грудня 2020 р. слідчі Калинівського райвідділу поліції отримали ухвалу суду щодо обшуку вагона. 5 січня 2021 р. силами залізничників, у присутності поліції, почали вивантажувати вагон для обшуку. Під листами металу вже виявлено накладки», — повідомляють в «Укрзалізниці».

Крадіжки та демонтування верхньої будови колії дедалі частіше здійснюються організованими групами. Їх дії призводять до збоїв у русі поїздів та загрожують безпечному перевізному процесу, завдають значних матеріальних збитків не лише через потребу у відновленні колій, а й через прострочення часу доставки вантажів.

В пресцентрі повідомляють, що через розкрадання елементів верхньої будови колії сторонніми особами лише у грудні 2020 року регіональна філія «Південно-Західна залізниця» зазнала збитків майже на 340 тис. грн.