На Вінниччині ветеранів привітали з Днем Перемоги над нацизмом

40 Новости Винницы

9 травня у День Перемоги над нацизмом вшановуємо визволителів, які боронили українську землю від загарбників. Дякуємо за героїзм і мужність, за те, що підняли країну з руїн.

На Вінниччині ще є люди, які бачили і пережили жахіття Другої світової. Їх одиниці. Серед тих, хто вистояв у смертельних боях – Ольга Іванівна Твердохлєбова.

З Днем перемоги Ольгу Іванівну привітали перша заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна та директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

Ольга Іванівна фронтовичка, полковник у відставці, розвідниця, яка дійшла до Берліну, «по-пластунськи» пройшла майже усю Польщу, нагороджена Орденами «Червоної Зірки», «Вітчизняної війни», «Богдана Хмельницького», «За мужність», «Княгині Ольги ІІІ ступеня». Має медалі «За відвагу» та «За бойові заслуги», Почесний знак Вінницької міської ради «За честь і відвагу», Польський великий срібний орден «Річ Посполита» і багато інших нагород. У свої 97(!) років Ольга Твердохлєбова з радістю приймає гостей, розповідаючи про свої, як вона сама називає, «пригоди», згадуючи достеменно кожну людину, кожну ситуацію, усі обставини кожної військової операції.

«Українці пишаються Вами, пані Ольго, глибоко цінують все, що Ви особисто зробили для перемоги над нацизмом, і наші сучасники передають історію наступним поколінням, адже це – неоціненна пам`ять, приклад вірності своєму народові та особистої мужності. Дякуємо Вам за все», — сказала Наталя Заболотна.

В Іллінецькій міській територіальній громаді нині проживає 4 безпосередніх учасники бойових дій та підпільно-партизанського руху у Другій світовій війні. Це Борисовська Естер Вольківна з Іллінців, Кеба Василь Сидорович з Лугової, Моргун Василь Григорович з Лисої Гори та Лисенко Олексій Прокопович з Іллінецького. З Днем перемоги їх вітали керівники громади.

В Жмеринському районі Почесними грамотами нагородженні учасники бойових дій Другої світової війни — Кулик Каземир Іванович (Мурафська ОТГ), Підрушняк Павло Сидорович (Мурафська ОТГ).

В Гайсинському районі До Дня перемоги привітали Гончарук Степаниду Олександрівну (Бершадська ТГ), Кравченка Юхима Григоровича (Тростянецька СГ), Рудь Івана Андрійовича (Гайсинська ТГ), Ткача Павла Кириловича (Чечельницька СГ), Чернюка Олександра Марковича та Олійник Олександру Пилипівну (Теплицька СГ).