На Вінниччині учні випускних класів повернуться за парти, інші школярі до 1 травня на дистанційному. Карантин продовжили

26 Новости Винницы

На позачерговому засіданні Вінницької обласної комісії ТЕБ та НС прийнято рішення продовжити термін посилених обмежувальних протиепідемічних заходів після 19 квітня. Діятимуть заборони на проведення масових заходів, роботу кінотеатрів, дозволили працювати музеям за певних умов. Разом з тим, учні випускних 9 та 11 класів повернуться на навчання, інші вчитимуться дистанційно до 1 травня.

Про це йдеться в повідомленні Вінницької облдержадміністрації.

Комісія вирішила рекомендувати сільським, селищним, міським головам розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо продовження на території територіальних громад заборони з 00.00 годин 19 квітня до 00.00 годин 01 травня 2021 року:

  • проведення всіх масових розважальних спортивних, рекламних та інших заходів, крім офіційних спортивних заходів без участі глядачів та офіційних заходів з вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
  • проведення культурних масових заходів;
  • приймання відвідувачів у театрах, концертних організаціях, кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури;
  • приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;
  • діяльності культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення;
  • проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам рекомендовано:

заборонити до 01 травня 2021 року відвідування закладів освіти усіх типів та форм власності її здобувачами, в тому числі учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, крім здобувачів закладів дошкільної та спеціальної освіти.

дозволити з 19 квітня 2021 року відвідування навчальних закладів загальної середньої освіти лише учням випускних (9 та 11 класів) для організації та завершення 2020-2021 навчального року, а також підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС питання щодо надання дозволу закладам культури області, зокрема музеям, відновлення діяльності із приймання відвідувачів за умов дотримання усіх санітарних норм та протиепідемічних заходів, в тому числі:

  • забезпечення скринінгу температури у працівників та відвідувачів закладів;
  • додаткового провітрювання та дезінфекції приміщень в установлені – обов’язкової санітарної обробки рук та перебування у захисних лицевих масках;
  • безумовного дотримання норми заповнювання виставкових приміщень (залів) із розрахунку не більше 5-ти осіб в одному залі закладу, а також дотримання соціальної дистанції між відвідувачами не ближче ніж 1.5 метра.

Протоколом № 11 ТЕБ та НС також передбачено посилити, в межах компетенції, відповідним службам області заходи щодо проведення перевірок та дотримання санітарного законодавства, протиепідемічних заходів в громадському транспорті, закладах торгівлі та громадського харчування, агропродовольчих(промислових) ринках, розважальних закладах області.