На Вінниччині судитимуть колишнього директора кар’єру, якого підозрюють в незаконному видобутку вапняку

22 Новости Винницы

Співробітники Вінницької обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора державного підприємства «Мурафський кар’єр» за незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Його підозрюють у незаконному видобутку понад 100 тонн вапняку на суму в 150 мільйонів.

Про це інформують в пресслужбі Вінницької обласної прокуратури.

Як з’ясували слідчі, ексдиректор державного підприємства «Мурафський кар’єр», в період 2 червня 2015 року по 31 грудня 2018 року, всупереч вимог ст. ст. 14, 15, 16, 17 Кодексу України про надра, п. 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, достовірно знаючи про те, що у вказаного державного підприємства спеціальний дозвіл на користування надрами зупинений, а у подальшому анульований, організував, незаконне видобування флюсового вапняку на території Жданівського родовища, яке перебувало в користуванні підприємства.

В прокуратурі зазначають, що в результаті зазначених дій було незаконно видобуто вапняку в кількості 58811 кубометрів, що становить майже 105 тонн на суму 150 млн грн.

Колишньому очільнику держпідприємства інкримінують порушення за ч. 2 ст. 240 КК України. Санкція статті передбачає штраф від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Хмельницькому за оперативного супроводження УСБУ у Вінницькій області.

Нагадаємо, на Вінниччині судитимуть чоловіка, який незаконно видобував пісковик.