На Вінниччині створять соціальне підприємство, щоб навчити фінансової незалежності жінок, постраждалих від домашнього насилля

36 Новости Винницы

«Естет студія «Джерело краси» – стане першим соціальним підприємством, де надаватимуть жінкам та дівчатам, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства, не лише психологічні послуги, але і навчатимуть їх фінансової незалежності.

«У Вінницькій області тенденція збільшення домашнього насилля не прослідковується. У нас є і притулок, і мобільні бригади, що працюють злагоджено. Проте є певні труднощі. До прикладу, у жінок, які залишають притулок, або загалом у постраждалих від домашнього насилля є проблема щодо економічної залежності. Тому соціальне підприємство покликане почати вирішувати таку проблему», – зазначає регіональна консультантка Фонду ООН у галузі народонаселення України Наталія Сергієнко.

«Соціальне підприємство «Естет-студія «Джерело краси» надаватиме послуги в сфері жіночої краси. Для отримання знань і навичок, необхідних для цих видів професійної діяльності, соціальне підприємство проводить тренінги для бенефіціарів проєкту, організовує навчальні курси», – розповідає регіональна представниця проєкту Алла Студілко.

Після закінчення курсів жінки матимуть можливість:

  • пройти стажування та залишитись працювати на соціальному підприємстві;
  • працювати самостійно, надаючи послуги вдома;
  • працевлаштуватися, використовуючи отримані навички;
  • організувати власну справу.

У планах програми розвитку соціального підприємництва на території Вінницької міської ОТГ – збільшення кількості працевлаштованих людей, які потребують підтримки та запровадження культури соціального інвестування у бізнес-середовищі.

Поява «Естет-студії «Джерело краси» у Вінниці стала можливою за підтримки уряду Великої Британії в рамках програми Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні — UNFPA Ukraine із протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству за сприяння імплементаційного партнера правозахисною організацією «Джерело надії».

Уся діяльність соціального підприємства буде доступна на сайті Вінницької міської ради та висвітлена для ознайомлення з концепцією соціального підприємництва шкільну і студентську молодь. Координаторки проєкту кажуть, потреба такого типу закладу гостро стоїть в суспільстві, Адже фінансова незалежність жінки – це один із шляхів подолання домашнього насилля.

Лише упродовж березня-липня 2020 року правозахисною організацією «Джерело надії» проведено 194 консультації стосовно випадків вчинення насильства у родині, переважна більшість яких стосується фізичного або психологічного насильства стосовно жінки.

«Коли ми аналізуємо історії постраждалих після отримання підтримки, як вони почали нове життя без насильства, ми спостерігали важливість їх соціально-економічної адаптації. Тобто, покращення ситуації з економічною незалежністю постраждалих від домашнього насильства сприятиме їх самостійному матеріальному забезпеченню та забезпечення дітей», – наголошує Алла Студілко.

Нагадаємо, організація «Джерело надії» у 2018 році реалізувала проєкт «За Життя без насильства». Цей проєкт був частиною програми «Комплексний підхід до розв’язання проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», реалізований Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки уряду Великої Британії. На Вінниччині було створено притулок для тимчасового перебування осіб, які зазнали домашнього насильства. Також було забезпечено належний доступ постраждалих осіб до послуг соціально-психологічної, правової, медичної допомоги та до спеціалізованих служб. Станом на сьогодні – це один із найбільших притулків для осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що діють в Україні. Він розрахований на одночасне перебування 30 осіб (жінок та їх дітей). Упродовж 2018 –2020 років роботи послугами притулку скористались понад 100 жінок із понад 150 дітьми.

У Вінниці можна звернутися по допомогу в:

1. Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства. Інформаційні, юридичні, психологічні консультації, соціальний супровід. Адреса: м. Вінниця, пр-т Космонавтів, 30, 3-й поверх.

2. Кризові кімнати для осіб, що постраждали від домашнього насильства. Тимчасове перебування, соціальний супровід, психологічна підтримка. Для влаштування до кризової кімнати потрібно звернутись у денний центр або до мобільної бригади.

3. Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Соціально-психологічна допомога особам, що постраждали від домашнього насильства, зокрема соціальні послуги із консультування, кризового та екстреного втручання. Контакти: (0432) 67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.

4. Центр безоплатної вторинної правової допомоги. Адреса: м. Вінниця, вул. Порика, 29. Контакти: (0432) 56-01-80, vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua.

Якщо ви або хтось із ваших знайомих зазнали домашнього насильства, зверніться на Національну гарячу лінію із подолання та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству – 116 123 (безкоштовно, анонімно, конфіденційно) та заходьте на сайт rozirvykolo.org у вкладку «Допомога».

Окрім цього, не забувайте, що в критичних ситуаціях завжди необхідно звертатися до Національної поліції за номером 102.