На Вінниччині планується створення сучасних медичних хабів

38 Новости Винницы

На Вінниччині планують впроваджувати новий проект «Великого будівництва», а саме – створення сучасних медичних хабів на базі обласних клінічних дорослої та дитячої лікарень. Фінансуватимуться вони за підтримки державного бюджету.

Про це йдеться на сайті Вінницької облдержадміністрації.

22 червня в МОЗ України відбулась робоча зустріч заступниці Міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак з представниками обласної влади та фахівцями медичної галузі регіону.

Згідно із дорученням Президента України Володимира Зеленського, передбачається створення сучасних відділень екстреної медичної допомоги, забезпечення безбар’єрності, енергоощадності, впровадження новітніх програм інфекційного контролю (стерилізаційних відділень), оновлення медичної апаратури та впровадження високотехнологічних методів лікування дітей i дорослих.

У Вінницькій області вже завершено будівництво 10 відділень. Наразі частина з них ще дооснащуються необхідним обладнанням.

«Нам критично важливо оновити застарілу матеріально-технічну базу лікарень. Зараз ми доукомплектовуємо побудовані в рамках програми Президента України «Велике будівництво» приймальні відділення. Далі переходимо на обласні клінічні та обласні дитячі лікарні.

Це не буде скрізь створення з нуля – ми проведемо комплексний аналіз кожного регіону – і точково інвестуємо в те, що потрібно для того, щоб використовуючи наявний потенціал закладів довести їх до рівня європейських клінік – обладнання, нові корпуси, комунікації, в залежності від потреб», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також учасники робочої зустрічі обговорили низку питань щодо пріоритетних напрямків розвитку обласних лікарень Вінницької області на 2021-2023 роки.