На півдні Вінниччини почали збирати делікатесні гриби зморшки. Фото

46 Новости Винницы

На півдні Вінниччини вже розпочали грибний сезон. У неподалік Ямполя та Піщанки збирають рідкісні зморшки. У селі Безводне Мирослава Марченко назбирала їх ціле відерце.

«Безводне підтверджує славу грибної столиці Ямпільщини! Ще у грудні — січні ми збирали у Безводнівському лісі фламуліни, — це зимові опеньки, а також гливи. Сьогодні вже збираємо перші весняні грибочки – зморшки (так у цій місцині називають сморжі, примітка автора). Що може бути кращим, ніж походити по лісі, подихати чистим повітрям, відчути радість кожного грибочка», — ділиться враженнями місцева Мирослава Марченко.

У ці ж дні у лісах сусідньої Піщанки також з’явилися ці гриби. Для Вінниччини – справжня рідкість. Їх ціна на ринку складає трішки менше за трюфеля. Родина Васильківських до Піщанки їх збирати їздить чи не кожного року.

«Кілька років тому ми зібрали два відра. Чесно кажучи, на ринку у Вінниці ніколи не бачила, щоб їх продавали. І хоч за кіло сморжів можна було вторгувати тоді від 400 гривень (приблизна ціна за 2018 рік), ми їх вирішили просто з’їсти. Навіть не важили, скільки назбирали. Та і чесно кажучи, після приготування, грибів було не так багато. Але нам вистачило посмакувати ними», — розповідала нам Наталя.

В інтернет-магазин сушені зморшки пропонують продати від 180 гривень за сотню грамів. А купити свіжі бажають від 1000 гривень за кілограм.

Зморшки (лат. Morchella) — їстівні гриби сімейства зморшкових. За формою зустрічаються у вигляді капелюшка на ніжці. Тіло дуже пористе, всередині порожнє. Забарвлення зазвичай коричневе. Ростуть навесні в лісах, парках, садах. У великих кількостях їх можна зустріти на третій, іноді на четвертий рік після лісових пожеж. На старих згарищах можуть регулярно зростати щороку, хоча і в менших кількостях. Вважається, хоча це і не доведено, що сморжі можуть утворювати мікоризу з певними видами дерев (особливо з ясенем). Сморжі є сапрофіти, тому існує теоретична можливість розведення, як культури.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.