«Ми тут ляжемо, але не дамо закрити школу». В Сутисках люди вийшли на протест, вимагаючи збереження закладу освіти

22 Новости Винницы

В Сутисках Вінницького району 7 травня викладачі та колишні вихованці спеціалізованої школи-інтернату вийшли на акцію протесту щоб зберегти заклад освіти.

«В нашій школі діти з Сутисок, з Тиврівської, Лука-Мелешківської громади, з Козятина, з Вороновицької, Шпиківської громади і міста Вінниці. Сутисківські діти, які знаходяться в нас, це діти, які на цілодобовому перебуванні за направленням комісії захисту прав дітей. Я завжди кажу, що не просто так соціальні служби вважають, що краще дитині перебувати в закладі, а не в дома. Бо є різні сім’ї. Діти тут займаються футболом, здобувають професійну підготовку, бо таке спрямування нашого закладу», — каже заступниця директора за навчально-виховної роботи Тетяна Ольшевська.

«Я тут працюю з 1987 року. Наші діти найкращі. Ці діти для нас радість і втіха. Того що вони не отримують в рідній домівці, вони отримують тут. В нас гарні студії, які мають такі напрямки, як паперопластика, футбол, танці, вокальний спів і технології», — розповідає вчитель початкових класів Людмила Ковальова.

Вчителі розповідають, що в закладі різні діти, і з багатодітних родин, і діти, батьків яких позбавлені батьківських прав, і з «неблагополучних» родин.

«Як вчити дітей, коли в родині їх п’ятеро? Не всі живуть навіть на «мінімалку». Як їх вдягати, готувати? В нас в школі діти, де в родині п’ять дітей. Четверо в нашій школі, п’ята дитина вдома», — каже вчителька Людмила Володимирівна.

Раніше школа-інтернат була на балансі Тиврівської районної ради, в січні, коли ліквідували райони, заклад прийняла на баланс Сутисківська громада. В бюджеті селищної громади є гроші на утримання школи-інтернату до серпня. Щоб заклад не припинив існування, колектив звернувся листами щоб школу-інтернат передали на баланс обласної ради. Аби привернути увагу до проблеми, зібрались на акцію протесту.

До людей приїхали і депутати обласної ради Віталій Урдзік і Тетяна Каменщук. Просили не перекривати дорогу. Розповіли, що від фракції підготували і подали проект рішенням яким передбачено, щоб школу-інтернат взяли на баланс обласної ради.

«Так як громада фінансово не спроможна утримувати заклад, депутатами фракції «Слуга Народу» спільно з народним депутатом Іриною Наумівною Борзовою подано клопотання до обласної ради щодо передачі вашого закладу на область. На початку квітня ми також зустрічались з вашим головою Леонідом Болеславовичем і подали лист на департамент гуманітарної політики, щоб проаналізували скільки треба на до фінансування закладу. У відповіді зазначено, що на даний заклад дійсно не вистачає 1,883 млн гривень», — повідомив Віталій Урдзік.

Він також розповів, що проект рішення про передачу цілісного майнового комплексу зареєстрований. Його мають розглянути профільні комісії, а після того питання виносять на сесію обласної ради

«Я вас можу запевнити, що наша фракція в повному складі буде голосувати за це рішення. І дуже сподіваємось, що колеги з інших фракцій підтримають», — каже В. Урдзік.

«Наша школа подала лист на Вінницьку обласну раду ще 6 квітня щоб наш інтернат передали у Вінницьку обласну раду. Нам ніякої відповіді не було до цієї пори, поки ми не зібрались щоб відстояти цей інтернат для дітей», — каже одна з учасниць мітингу.

Поки одні говорили, інші люди все таки вийшли на дорогу і ходили пішохідним переходом.

«Ми тут кістьми ляжемо, але не дамо закрити школу», — каже Василина, колишня вихованка школи-інтернату.

Люди хочуть гарантій.

Але гарантувати рішення всього депутатського корпусу ніхто не може.

Народна депутатка Ірина Борзова теж стала на сторону людей. Свою позицію вона опублікувала на сторінці в «Фейсбук»:

«Школу-інтернат в Сутисках, де майже дві сотні дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, необхідно зберегти! Я разом із депутатами Вінницької обласної ради фракції «Слуга Народу» на стороні колективу та вихованців Сутисківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів».

Довідка.

В Сутисківській ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. Вінницького району 199 дітей з різних територіальних громад. Цілодобово перебувають у закладі 75 дітей. Учні школи-інтернату проживають в 3-х гуртожитках, забезпечені 4-хразовим харчуванням в шкільній їдальні.

Учні школи мають можливість поглиблено вивчати предмети інженерно-технічного циклу( інформатику по напрямку «Компютерна графіка» та «Веб-дизайн», технічна творчість та креслення). Починаючи з 10 класу, учні здобуватимуть профільну середню освіту (технологічного профілю).