Медведчук в шоці! Йому непереливки, в ЄС взялися – завершать розпочате. Догрався: порозуміння не буде. Це кінець

743 Новости Винницы

Ні про яке взаєморозуміння між Росією і цивілізованим світом мови не йде. Не буде його, цього взаєморозуміння. Кремль і далі буде здійснювати один злочин за іншим. А це означає, що і підтримка України у її протистоянні російської агресії буде тільки посилюватися – і у цій солідарності немає вибору ані у нас, ані у Заходу. Пише у Фейсбук Віталій Портников.

Міністри закордонних справ країн – членів Євросоюзу один за іншим заявляють, що сьогодні буде схвалений новий проект санкцій проти Росії – на цей раз у зв’язку зі справою Навального, додає Портников у статті для Еспресо.

Санкції ці, судячи із заяв глав зовнішньополітичних відомств, будуть точковими і навряд чи кардинально змінять ситуацію в російській економіці. Але вони свідчать про тенденції, яка набагато важливіше самих санкцій. Ця тенденція – подальша ізоляція Росії від цивілізованого світу, я б сказав – самоізоляція в результаті дій Кремля.

Давайте згадаємо, що коли вводилися перші санкції – після анексії Криму і початку війни на Донбасі – у нас весь час з’являлися побоювання, що це ненадовго, що обмеження ось-ось скасують. Лідерам країн, які виступали за продовження санкцій, доводилося щоразу умовляти своїх більш лояльних до Кремля колег. Тепер все це вже позаду. Про введення нових санкцій проти Росії першим заявив глава зовнішньополітичного відомства Австрії – тієї самої країни, на весіллі колишнього міністра закордонних справ якої витанцьовував сам Володимир Путін.

І справа не тільки в тому, що Росії плювати на вмовляння Європейського Союзу. Справа ще й у західній громадській думці. Можна було переконувати своїх громадян, що в Україні «внутрішній конфлікт», а жителі Криму «самі» вирішили приєднатися до Росії – і то не дуже спрацьовувало. А ось коли мова йде про порушення прав людини, про «Новачок», про розгін протестів – що тут поясниш. Все і так зрозуміло. При цьому зрозуміло й інше: коли авторитарний режим відчуває безкарність в своїх діях за кордоном, він рано чи пізно починає бити і вбивати власних громадян. Така логіка людожера.