Маленька вінничанка пошила десятки маків та роздала їх з мамою перехожим. Фото

20 Новости Винницы

У Вінниці в День пам’яті та примирення городянам роздавали маки. Восьмирічна Карина з мамою напередодні зшили з червоно-чорних стрічок десяток саморобних квітів. У такий спосіб вшанували тих, хто не повернувся з Другої світової війни та стали її жертвами.

«Нам потрібно зробити серединку. Тому, що мак чорненькою серединкою. Червоне — це любов. Чорне — це журба», — пояснює мама доньці.

З голкою в руках восьмирічна Каріна вчиться робити маки з червоно-чорних стрічок. Цей майстер-клас від мами для дівчинки символічний.

«Я роблю маки пам’яті», — говорить вона.

Мак для сім’ї символізує пам’ять про всіх, хто не повернувся і став жертвою під час Другої світової війни.

«Наш прадід також загинув. Він загинув під Варшавою. У 1944-му році. Прабабуся не дочекалася його. Залишилася з двома дітьми. Пережили Голодомор. Попередній і після. Ми не маємо права забувати, що таке війна», — пояснює Юля Щербань.

З десятком саморобних маків Юлія і Карина вийшли поділитися ними з перехожими в центр Вінниці.

«Сьогодні День пам’яті та примирення. Я хочу вам презентувати символ цього дня. Ви не проти?», — простягає перехожим квітку.

З повагою презент приймає Ірина.

«Ми повинні пам’ятати про історичні факти. Війна — це не тільки кінцева перемога. За цим стоїть біль. Якщо згадати Другу світову, то це і концтабори, це дуже страшні речі», — каже Ірина.

А у деяких вже маки — пам’яті з собою. Спеціально до цього дня Людмила придбала вишиту маками захисну маску.

«Сама маківка — це, як символ жаху війни. Символ загиблих, символ крові. Символ відродження», — зазначає Людмила.

Нагадаємо, через карантин цей день у Вінниці відмовилися від масових заходів. Сьогодні поклали квіти до Меморіалу слави. З полудня 9 травня проведуть он-лайн марафон із записаними заздалегідь виступами місцевих колективів.